Jump to content

Ostvarivanje prava na naknadu plaće nakon isteka tri godine neprekidnog bolovanja


Dancy76

Preporučene objave

Sa 02.09.2016. punim 3 god. neprekidnog bolovanja po istoj dijagnozi.Ukoliko se nešto do tada ne promijeni zanima me da li ću primati naknadu za bolovanje i dalje i tko me isplaćuje.Sada sam u čekanju poziva na ponovnu invalidsku procjenu zahtjev je predan sredinom 12.mj.2015. (prva je bila odbijena radi mogućnosti oporavka ) sada mi je stanje znatno bolje iako su ostale trajne posljedice.Moja dijagnoza je : paresis ap.vestibularis lat sin sine comp.centralis

Moja doktorica opće prakse mi je rekla da me ne može držati na bolovanju nakon isteka napunjene 3 god. Hzzo navodno više ne isplaćuje.Koja su moja prava pošto i dalje nisam radno sposobna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravo da ti kažem i mene to zanima, koliko sam ja shvatio imaš pravo al opet ne shvaćam na čiji teret i što je sa radnim odnosom poslije toga i koja radnička prava imaš. Koncentracija mi je toliko slaba za ove razne točke pustih zakona da bi volio kad bi to moglo da se objasni prostim rječnikom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o rupi u zakonu gdje na kraju oštećeni budu sami osiguranici,jer naravno kada u firmi vide da hzzo ne pokriva više bolovanje i teret nazad pada na njih vjerojatno završavaš na burzi.Meni bi puno pomoglo da me do početka devetog mj. pozovu na invalidsku komisiju kako bi znala što dalje ali kako dolaze godišnji 7 i 8 mj. bojim se da ništ od toga.Nije mi jasno ni kako osoba koja je 3 god. na bolovanju sa punim datumom 3.god. postaje zdrava ? I tko je odgovoran ukoliko dođe do nezgode na poslu ukoliko me vrate raditi kao zdravu osobu? Radim u dječjem vrtiću i primljena sam na neodređeno i ovom situacijom gubim puno kako god bilo :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čudi me da toliko čekaš izlazak pred komisiju, ja sam bija dva puta a bija bi pozvan u roku mjesec i pol nakon što bih predao zahtjev.

2013 se nešto mijenja zakon o ovoj problematici al kažem ti da ništa ne razumin. Ako bi ko bija dobar da objasni bio bih zahvalan

Iako ja imam do toga još godinu dana al godina brzo prođe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija