Jump to content

suzavac preko granice


krckozg

Preporučene objave

pozdrav! prije par dana prilikom prelaska granice BiH-Hrvatska, kod Metkovica, policija me zamolila da stanem sa autom sa strane. u rutinskom pregledu stvari, u mom ruksaku koji se nalazio u prtljazniku, bio je suzavac u boci (mali peper spray kojeg ima svugdje za kupiti po 50kn) kojeg je mladi policajac odmah otisao prijaviti sefu. oduzeli su ga i naplatili 3000 kuna po clanku 54.1. zakona o oruzju.

 

iskreno, nisam znao da se suzavac treba prijaviti buduci da je u svim okolnim zemljama legalan. nosim ga sa sobom zbog cestih putovanja i ne daj boze da se nesto desi. sto ljudi, sto cudi. isto tako niti me policajac specificno pitao imam li oruzje ili neke druge stvari, niti je bila neka tabla na kojoj ista pise kao podsjetnik ljudima da znaju sta se moze, sta ne.

 

ako ulozim zalbu bojim se da ce to preuzeti sud u metkovicu, a ja zivim u zagrebu.

 

ima li ikakve osnove uloziti zalbu i uci u tu pricu sa sudom zbog vlastitog neznanja i ne citanja narodnih novina kao stalnog stiva? hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Preleti malo temu o prigovorima.

 

Priznaješ prekršaj, počinio si ga iz neznanja i neće se ponoviti, a vjerojatno postoje i olakotne okolnosti (nije nastala nikakva šteta i nije bilo zle namjere, nekažnjavanost, mala primanja...). Uz takav prigovor ti kaznu neće povisiti, a velike šanse su da ju smanje, pa čak i znatno, a opet ćeš imati pravo plaćanja 2/3 te konačne kazne. Isto tako, uz takav prigovor te vjerojatno neće niti zvati na sud, jer će imati sve elemente za presudu.

 

Po meni, imaš šansu proći jeftinije uz prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

iskreno, nisam znao da se suzavac treba prijaviti buduci da je u svim okolnim zemljama legalan.

 

isto tako niti me policajac specificno pitao imam li oruzje ili neke druge stvari, niti je bila neka tabla na kojoj ista pise kao podsjetnik ljudima da znaju sta se moze, sta ne.

Legalan je i kod nas s obavezom prijave na graničnom prijelazu tako da te ništa nije ni morao pitat.

ne sekiraj se smanjit će.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija