Jump to content

Bez kupoprodajnoga ugovora, bez grad. dozv., kako nasljediti takvu kucu???


anonimno

Preporučene objave

Pisem iz inozemstva, pa molim Vas da mi oprostite grijeske sa hrvatskim jezikom.

Nasljedio sam Kucicu sa vrtom, gradena ca 1963.

 

Mislim da je imala gradevinsku dozvolu, isto tako sam uvjeren da je zemljiste bio legalno kupljeno, samo nigdje nema traga kupoprodajnoga ugovora.

 

U gruntovnici, jos su uvijek bivsi vlasnici zemljista upisani. Djeca ili rodbina bivsih vlasnika dobro znaju da zemljiste vise nije njihovo, ali smo culi da traze zemljiste i kucu!! Onaj koji je prodao zemljiste mojoj dedi vise nije ziv. Ali 100% sigurno je deda kupio zemljiste jer inace nebi mogao graditi na njemu : jer je bivsi vlasnik onda bio sused! I bivsi vlasnici nebi dali da skoro 40 godina netko zivi u njoj!!! Ali sada su neposteni susjedi valda cekaju da im ponudim novce…

 

Evo, nema traga kupoprodajnoga ugovora. Nasljednici bivseg vlasnika imaju neke nepostene planove.

 

Jel me moze netko savjetovati? Kako mogu upisati na MOJE ime zemljiste i kucu u gruntovnici?

Cuo sam nesto o dosjelosti. Jel bi to vrijedilo o ovom slucaju? Kako se moze postup dosjelosti pokrenuti?

 

Inace, na katastru je korisnik deda, i u kuci je imao struju, vodu… sve legalno.

 

Hvala na pomoc.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija