Jump to content
Danijel1975

Prava oca

Preporučene objave

Poštovani, rastavom braka imamo zajedničku skrb nad djetetom. Dijete je bilo kod majke 3 mjeseca i dijete je odlučilo doč živit samnom. Samostalo vodim brigu o djetetu, majka ne pomaže financijski ništa, pa me zanima dali imam pravo tražit da i ona pomaže oko djeteta. 

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Koliko je staro dijete?

Trebate pokrenit postupak za izmjenom odluke o roditeljeskoj skrbi, tj. da se donese odluka po kojoj će dijete živjeti sa Vama, a majci će se odrediti način i vrijeme ostvarivanja osobnih kontakata sa djetetom, kao i plaćanje uzdržavanje za dijete (čl. 310. Obiteljskog zakona)

Uređeno od Željac047

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Da, pitati će se dijete, uglavnom, kao što sam Vam u svom prethodnom postu napisao, trebate pokrenuti postupak izmjene postojeće odluke o roditeljskoj skrbi kod suda koji je i donio postojeću, suda koji je razveo brak, naravno, ako se ne možete dogovoriti sa majkom djeteta, što bi bilo idealno rješenje, ali kad je plaćanje uzdržavanja u pitanju, jako teško...

Sretno...!

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad




×