Jump to content

Što treba za blokirati ovršeniku račune u banci?


anonimno

Preporučene objave

Treba napisati prijedlog za isplatu i zajedno sa pravomoćnim i ovršnim rješenjem o ovrsi ( u originalu) poslati banci u kojoj ovršenik ima poslovni račun. Treba navesti da predlažete da se na temelju rj. o ovrsi sa poslovnog računa ovršenika isplati svota iz rješenja na račun ovrhovoditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa napisala sam vam da morate poslati banci kod koje ovršenik ima glavni račun. E sad, ako ne znate gdje ima glavni račun, onda lijepo kopirajte to pravomoćno i ovršno rješenje i s kratkim dopisom pošaljite u FINU, s molbom da vam kažu koji je žiroračun društva. Mislim da sam dobro skužila da je neko d.O.o. ili d.d. u pitanju. Kad vam oni jave koji je broj žiroračuna i u kojoj je banci, onda to lijepo prepišite u svoj dopis koji ćete s originalom rješenja o ovrsi poslati u banku u kojoj je taj glavni žiroračun.

P!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... onda ovako. Ako je u pitanju obrt, onda šaljete u FINU, onako kako sam vam napisala.

Ako je u pitanju fizička osoba, onda ne možete "sjesti" na račun, nego na plaću ili mirovinu, ili pokretnine.

E sad, ako znate gdje radi, onda rješenje o ovrsi šaljete njegovom poslodavcu. Ako ima mirovinu, onda nadležnom Zavodu za mirovinsko osiguranje. I to ide do 1/3.

Ako je obrt, onda šaljete u banku gdje ima žiroračun, koji ćete saznati kako sam napisala.

Nadam se da smo ovaj put pogodili sve detalje. Ubuduće kad pitate, napišite što više informacija da ne tapakmo ovako u mraku.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

ovako, ja imam pitanje ;)

imam pravomoćno i ovršno rješenje na cjelokupnoj imovini koje je doni javni bilježnik i to protiv fizičke osobe.

Ta fizička osoba ima firmu D.O.o. koju je osnovala i nekoliko puta slala sam firmi da isplati dug po tom rješenju, al se normalno oglušuju na to.

interesira me, da li ja mogu izravno banci podnjeti zahtjev da se sjedne na račun ovršenikovog dužnika tj. toj firmi d.O.o., ili trebam podnositi taj zahtjev sudu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija