Jump to content

Kazne kod pokusaja ubojstva


anonimno

Preporučene objave

Trenutno sam (skoro godinu dana od dogadaja), kao jedan od ostecenika pozvan kao svjedok na Županijski sud.

Zanima me, s obzirom da nisam pokrenuo gradansku tuzbu jer mi se s tom mafijom ne da zezati, da li na ovom zupanijskom sudu odreduju osim kazne zatvora i nekakvu novcanu kaznu za nanesene povrede i tzv. dusevnu bol, a da ne spominjem mjesece bolovanja, te kako oni to naplate od tuzenika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba više podataka, iako bi se dalo zaključiti da je u pitanju kazneni postupak na županijskom sudu, zbog djela koje se navodi, ali pitanje je o kojoj fazi postupka se radi ( istraga, optuženje..?), koliko ima okr. osoba, koliko oštećenika ako navodite da ste "jedan od" njih, pa i o kojoj se točno kvalifikaciji kaznenog djela radi...Reći " da mi se s tom mafijom ne da zezati ", i očekivati da se više ne želite s njima sresti, a tražiti nadoknadu za nanesene ozljede i pretrpljenu štetu, je ipak nemoguće, pa o kojem god se postupku u krajnjem slučaju radilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da je prvi poziv, vjerojatno je u pitanju istraga jer jos nisam dao izjavu pred sucem, a doticna gospoda (njih 3) su priznala svoje nedjelo pred policajcima u civilu kada smo slucajno naletili jedni na druge na istom gradilistu, i to par mjeseci od tog dogadaja gdje smo prijatelj i ja bili napadnuti ispred par svjedoka, a oni su bez traga pobjegli prije nego li je policija stigla.

 

Navodno su policiji poznati radi slicnih "stvari", a mene zanima kada im Zupanijski sud dosuduje kaznu da li imam automatski neko pravo barem za naknade place radi bolovanja i par mjeseci nezaposlenosti jer sam dobio otkaz radi povrijedene kicme,a doktor me po zakonu nije vise mogao drzati na bolovanju.

Ili pak tu naknadu moram zahtijevati samo putem građanske tuzbe?

 

Prijatelj je unajmio advokata za privatnu tuzbu, i on mu je "nabacio" pricu od kojih 250 000 eura naknade u sto previse ne vjerujem jer obicno sto advokati kazu, odmah treba prepoloviti na pola.

Ali zato ima adresu ima prijavljenu na mjestu gdje ne stanuje, nije se usudio pojaviti vise na gradilistu kad smo naletili na njih i misli da ne treba doci na sud jer ce kao advokat sve za njega srediti.

 

Dok ja bih volio da to sto prije se zavrsi i bio bih presretan i s 10000 kuna.

 

Isto tako, zanima me koji je rok za podizanje građanske parnice,da li se tice vremenskog toka od tog događaja ili pak kad su policajci tek uspjeli identificirati te ljude i to zahvaljujući nama. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija