Jump to content

Samohrana majka


anonimno

Preporučene objave

Samohrana sam majka, imam sina od godinu i mjesec dana. Dijete je rodeno u izvanbracnoj zajednici, on je priznao dijete, ja radim, Toma i ja zivimo s mojim roditeljima u Splitu, on ne radi (bivsi narkoman, sada pije, laze i krade , zivi u obiteljskoj kuci sam). Pokrenula sam postupak za dodjeljivanje iskljucive skrbi i tuzila sam ga za alimentaciju (do sada nije dao niti kune za malog), ne protivim se povremenim susretima (ipak mu je tata) ali se jezim od pomisli da bi ga on sam odgajao i da bi mozda vikendi bili kod njega jer mu ne vjerujem , a strah me da sud nesto slicno ne presudi, s obzirom da sud ne zna da laze, da pije i da krade. Mogu li se nadati nekom iznenadnom preokretu u moju stetu i hocu li dobiti iskljucivo skrbnistvo.

Jako sam zabrinuta, a ne znam kome bi se obratila za pomoc ili savjet. Imam odvjetnika ali nije bas azuran. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 10 mjeseci kasnije...
  • 5 mjeseci kasnije...

Nijedan post ne može proći bez ovakvih likova. ..

Ma šta vas briga za to ?? Žena se iskreno obratila na ovu adresu da joj sepomogne, a ne da joj se soli pamet...

Gospodjo draga, ne morate se bojati. Takvi kao on se sigurno neće ubijati od namjere da brinu za dijete. Ja to jako dobro znam. Prošla sam sve moguće užase koji te mogu snaći u toj situaciji i danas dugo vremena nakon toga, mogu se pomalo skoncentrirati i osvrnuti na sva dogadjanja u vezi s tim.

Odmah da vam kažem, od suda nemate nikakve koristi, jer su sudovi sami sebi svrha. Čekat ćete godinama na nekakvu presudu, potrošit ćete novac na nekakvog smotanog advokata koji će vam oguliti kožu s ledja - obećavajući vam u odvjetničkom uredu jedno, a kada dodjete na sud onda ćete ga vidjeti da šuti ili će reći nešto što bi vam i susjeda uz kafe mogla reći. Centar za socijalnu skrb će se ponašati kao da su pali sa Marsa itd. itd.

Ako slučajno dobijete kaznenu presudu, u kojoj je on kriv za neplaćanje alimentacije - onda znajte da je to sve bilo uzalud jer su takve presude uvijek uvjetne osude - a bezuvjetne neće NIKADA POSTATI. To je nepisano pravilo. Zašto ? zato što sudac NIKADA NEĆE navesti dvostruki uvjet - pa se stoga niti uvjetna može preinačiti u bezuvjetnu zatvorsku kaznu.

Stoga vam savjetujem, maknite se iz te sredine. Nadjite si neki poslić, ne očekujte od nikoga pomoć jer je nećete dobit - ni od države a ni od ljjudi, i klonite se te ljudske spodobe ---

Djetetu ćete s vremenom objasniti - polako. Shvatit će. A vi budite sretni što niste s tim tipom u braku.

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija