Jump to content

objava presude na oglasnoj ploči


prebrz

Preporučene objave

Dobio sam neprovjerenu informaciju da sud može rješenje objaviti na svojoj oglasnoj ploči.

Zanimame u kojem slučaju?

 

Konkretno: nisam bio u mogućnosti zbog odsustva nekoliko puta primiti rješenje(prometni prekršaj). Nakon uspješne provjere adrese od strane policije, ponovo nisam primao rješenje. Blizu je aps. zastara pa me zanima dali to rješenje može postati pravomoćno objavom na oglasnoj ploči suda iako je moja adresa ispravna samo što sam "često na putu"? :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobio sam neprovjerenu informaciju da sud može rješenje objaviti na svojoj oglasnoj ploči.
Zanimame u kojem slučaju?

 

teoretski: ako promijenis adresu, a to ne javis sudu, ako te na adresi koju si dao ne mogu naci ili ako na "drugi nacin" izbjegavas primiti to pisamce.

 

u praksi: nemam pojma osim da su meni jednu tako objesili nakon sto ju nisam primio (samo jedan pokusaj dostave, bio sam na moru). ali tamo se radilo o presudi kojom se optuzba odbija, pa je to bilo ok jer se na takvu presudu ionako ili ne mogu zaliti uopce ili se nitko normalan ne bi zalio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prebrz je napisao:

Dobio sam neprovjerenu informaciju da sud može rješenje objaviti na svojoj oglasnoj ploči.

Zanimame u kojem slučaju?

Blizu je aps. zastara pa me zanima dali to rješenje može postati pravomoćno objavom na oglasnoj ploči suda ...

 

Čl.122. st.3. Zakona o prekršajima

"Ako stranka nije obavijestila sud ili upravno tijelo koje vodi prekršajni postupak o promjeni adrese ili stranku na adresi koju je dala sudu ili upravnom tijelu koje vodi prekršajni postupak nije moguće pronaći, odluka protiv koje postoji pravo žalbe, osim rješenja o prekršaju, će se staviti na oglasnu ploču suda ili upravnog tijela koje vodi prekršajni postupak. Protekom roka za žalbu odluka će postati pravomoćna."

 

A što se tiče da ovdje uskoro nastupa apsolutna zastara, na rješenje o prekršaju koje primiš uloži žalbu i ono neće postati pravomoćno....zastara bi mogla nastupiti u žalbenom postupku na VPS-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.Zahvaljujem Xsara, svaka ti čast, dužan sam kavu i big Mac, to sam htio čut.

 

Naime sud je poslao policajca na utvrđivanje adrese, koji me je baš zatekao doma, ali mi nije smio uručiti rješenje koje sam vidio u njegovim rukama, nego ga je morao vratiti na sud. Nakon toga sam ponovo stalno bio na putu.

Upravo sam i mislio slijedeći put napisat žalbu na VPS, jer zastara nastupa u 9 mjesecu.

 

Radilo se o kazni za prometnu nesreću s mizernom štetom, a sukinja u sesvetama nije htjele niti čut za opomenu ili rate, nego me je puknula po džepu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija