Jump to content

Može pomoć


mitzoni

Preporučene objave

Dobio sam kaznu od 4,300.00kn za neimanje vozačke, za 1,29 alc i za svjetla.8.12.2007 je to bilo zaustavili su me nažalost a ja sam samo preparkiravao auto od prijatelja 100m dalje samo bi htio preporuku za na pisati žalbu ili može li to u zastaru i da li mogu smanjiti pošto sam student i nemam svojih primanja i zadnje ali ne i ne važno da li se može tražiti na rate da se plati npr. 200kn mjesečno na 2 god.Eto molim neki odgovor.Marko!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Piši žalbu na netočno utvrđeno činjenično stanje, bez daljnjeg opisa. Na tu lovu nemaš što izgubiti, dvije godine brzo prođu, malo izbjegavaš poštara (jedno 3-4 puta), prvi put kad digneš poziv budi bolestan, onda opet ne dižeš par puta, onda digneš pa si na službenom putu (imaj neku potvrdu za oba stanja), onda promjeni mjesto stanovanja ......... samo mašta je granica. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpis ništa ne znači, to nije priznanje, nego samo na znanje...

Lijevo gore tvoje ime i prezime, adresa. Desno gore policijska uprava ili tko ti već piše u nalogu (u pravnom lijeku), broj predmeta, oni prosljeđuju dalje. Na sredini malo niže "žalba".

Ispod u novom redu da ulažeš žalbu na netočno utvrđeno činjenično stanje (nemoj ništa objašnjavati) i dolje lijevo potpis.

U roku od 8 dana pošalji preporučeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo se ništa ne nerviraj, nisi jedini slučaj, takvih kao mi ima dosta, zato i jesu pretrpani sudovi (i ne samo zato). Meni još 8 mj. pa zastara, a sud nisam vidio još ni izvana.

 

 

PS:

Ovo nije poziv na kršenje zakona, pa onda izvlačenje na zastaru, da se razumijemo, jedanput je pa i previše. Nadam se da će mnogi izvuči pouku iz svog slučaja, hvaleči "Boga" što nisu napravili sr*nj* kao onaj od sinoć. Onda nema milosti, i ja sam za najtežu kaznu, bez zastare (meni je to u istoj klasi kao i ratni zločin)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Brum,krivo objašnjavaš čovjeku. Ako je prekršajni nalog dobio odmah po počinjenju prekršaja onda je kasno za svaku žalbu pošto su svi rokovi prošli.

Ako je dobio poštom nedavno, onda žalbu treba itekako obrazlagat jer se više neće moći žaliti vps-u pošto je prekršajni sud po izmjenama zakona drugostupanjsko i konačno tijelo.

I gotovo je nemoguče da ćeš se izvuči uzimajuči zastarne rokove koji su dvostruko produženi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alexavg je napisao:

Brum,krivo objašnjavaš čovjeku. Ako je prekršajni nalog dobio odmah po počinjenju prekršaja onda je kasno za svaku žalbu pošto su svi rokovi prošli.

Ako je dobio poštom nedavno, onda žalbu treba itekako obrazlagat jer se više neće moći žaliti vps-u pošto je prekršajni sud po izmjenama zakona drugostupanjsko i konačno tijelo

.
mitzoni je napisao:

Dobio sam kaznu od 4,300.00kn za neimanje vozačke, za 1,29 alc i za svjetla.8.12.2007 je to bilo

Da, ovdje nije jasno dali se događaj zbio tog datuma ili je tada dobio kaznu...

alexavg je napisao:

I gotovo je nemoguče da ćeš se izvuči uzimajuči zastarne rokove koji su dvostruko produženi.

U svakom slučaju to se vodi još po starom zakonu...znači zastara 2 godine.

Ja sam očito malo zaostao i zapeo u starom zakonu, fala bogu novi mi nije trebao i nadam se da će tako i ostati. Od sada samo čitam, pomalo polemiziram, ali odričem se davanja više ikakvih savjeta. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija