Jump to content

molim za pomoc o nasledjivanju


anonimno

Preporučene objave

Molim vas ako mi ko moze da kaze o zakonu o nasledjivanju.....poslije materine smrti otrac se ozenio i ta zena je zivjela sa njim oko 4 godine i onda je on umro...kuce koje treba da se podijele bile su na majci i ocu odvojeno ....interesuje me da li ta nova zena ima pravo o nasledjivanju i ako nije stekla nista u braku sa mojim ocem niti je bila u radnom odnosu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da su stekli ,napravljena je kuca toj novoj zeni na njenoj zemlji sa tim da se ona ne bih mijesala u imovinu koju je on namijenio svojoj djeci koju je stekao sa prvom zenom ...mene interesuje posto on to nije nigdje napisao , nego je to sve ostalo na rijecima da li ona ta nova zena i dalje moze da se mijesa u imovinu koje je on stekao sa prvom zenom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne moze se mijesat(mislim moze ali nece vjerojatno uspjet)ono sto je otac imao prije braka s novom zenom je njegova vlastita imovina i s njom nova zena nema nista.ona ima pravo samo na bracnu stecevinu-a to je i netko prije mene odgovorio-dakle, to je ono sto su njih dvoje zajedno stekli u te cetiri godine od kad su u braku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija