Jump to content

Moramo li platiti porez?


Ema39

Preporučene objave

Imanje mog djeda i bake nekad je bilo dio zadruge. Zadrugu su osnovali moj pradjed i njegov brat. Kasnije su imovinu podijelili između sebe bez da su to uveli u zemljišne knjige (možda i prije 100 godina). Formalno je zadruga raskinuta negdje 60-tih na zahtjev naših rođaka i oni su upisani kao jedini vlasnici. Mog djeda nisu obavijestili o tome. Da nismo vlasnici slučajno smo saznali prije 2 godine. Naši živući rođaci nam pravo vlasništva nikad nisu osporavali, samo je bilo pitanje po kojoj osnovi da se mi upišemo kao vlasnici našeg dijela. Odustali smo od kupoprodajnog ugovora da ne plaćamo porez na “kupnju” nečega što je naše već možda i više od stoljeća. Odlučili smo se na tužbu i presuđeno je u našu korist. Baka je upisana kao vlasnica. Sad je dobila poziv za podnošenje prijave poreza na promet nekretnine. Zar mora platiti porez za nešto što je njeno i gdje živi već skoro 70 g.? Baka i djed su 70-tih sagradili novu kuću tako da je vrijednost nekretnina bar 50 000 eura. Vinograd su zasadili moji baka i djed i obitelj ga obrađuje bar 60 godina. Mi novca za porez nemamo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija