Jump to content

Nasljedstvo


anonimno

Preporučene objave

Zivim sa budućim suprugom u stanu ciji je vlasnik moj otac.Suprug ima sina iz prvog braka.Svoju zajedničku djecu još nemamo.Imali smo već u obitelji sličan slučaj da je dijete iz prvog braka nasljedilo dio imovine od druge supruge svog roditelja koji nije bio vlasnik kuće,vlasnica je bila ta nova supruga.Njihova su zajednička djeca morala isplatiti dio tom njihovom polubratu.Na koji način to izbjeći?Moji se roditelji boje prepisati stan na moje ime upravo iz ovog razloga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Glede ovog djeteta iz prvog braka nema teorije da išta nasljedi od druge supruge koja mu nije ništa ...ali ako je eventualno novi suprug stekao stanovito suvlasništvo u imovini druge supruge ili možda na ime bračne stečevine ili tako neka slična kombinacija tek onda postoji mogućnost da je u šemi to dijete inače nemate nikakve brige

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja imam sličan problem pa ću napraviti sljedeće!Stan ću kada ga dobijem od svoga oca,lijepo prepisati na svoju djecu,ali uz dodatak u ugovoru da stan do svoje smrti možemo koristiti i suprug i ja!Njega poštujem i volim i ne želim da ga netko tjera van iz stana ukoliko se meni nešto desi,ali nakon naše smrti stan je od moje djece!Mi smo još mladi,ali tko zna što se može dogoditi!Zato ću to učiniti čim dobijem stan jer da se nešto meni dogodi suprug nasljeđuje isto,a onda dolazi do gore navedenog raspleta iliti zapleta!Bar tako mislim!Znali tko što o tome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija