Jump to content

konačnost rješenja


miss

Preporučene objave

Molim odgovor na ovo jednostavno pitanje

-kada je rješenje konačno ako na njega nije izjavljena žalba a rok za žalbu je prošao?

 

-primjer prvi: stranka je zaprimila rješenje 23.07.09., nije izjavila žalbu, ja sam napisao da je konačno 10.08.09., na intervenciju nadležnih promjenio sam datum konačnosti 8.08.09..Iz kalendara je vidljivo da je 15-ti dan petak, a subota i nedjelja su neradni dani za upravu pa je po mom konačno 10.08.09.(ponedjeljak)Tko je u pravu zapravo?

 

-primjer drugi:zaprimljeno je rješenje 21.07.09.,žalba nije izjavljena,ja sam napisao da je konačno 10.07.09.,nadređeni je tražio ispravak da je konačno 7.08.09.Kako se može vidjeti 15-ti dan je 5.08.09.(praznik),znači on nije ubrojen u računanje rokova tako da je 15-ti dan 6.08.09.

 

Molim odgovor od onoga tko ovo zaista stvarno zna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

miss je napisao:

Molim odgovor na ovo jednostavno pitanje

-kada je rješenje konačno ako na njega nije izjavljena žalba a rok za žalbu je prošao?

 

-primjer prvi: stranka je zaprimila rješenje 23.07.09., nije izjavila žalbu, ja sam napisao da je konačno 10.08.09., na intervenciju nadležnih promjenio sam datum konačnosti 8.08.09..Iz kalendara je vidljivo da je 15-ti dan petak, a subota i nedjelja su neradni dani za upravu pa je po mom konačno 10.08.09.(ponedjeljak)Tko je u pravu zapravo?

 

-primjer drugi:zaprimljeno je rješenje 21.07.09.,žalba nije izjavljena,ja sam napisao da je konačno 10.07.09.,nadređeni je tražio ispravak da je konačno 7.08.09.Kako se može vidjeti 15-ti dan je 5.08.09.(praznik),znači on nije ubrojen u računanje rokova tako da je 15-ti dan 6.08.09.

 

Molim odgovor od onoga tko ovo zaista stvarno zna.

 

pod 1/

 

rješenje je konačno 08.08.2009. Odgovor na pitanje zašto je sljedeći: Jer konačnost može pasti i na neradni dan (dok, pak, rok za žalbu nikad ne može isteći na neradni dan, već ističe protekom prvog sledećeg radnog dana).

Naime, konačnost se veže uz istek žalbenog roka. Stranci je zadnji dan za podnošenje žalbe bio petak. Kako nije uložila žalbu, rješenje je konačno prvi sljedeći dan (koji ne mora biti radni dan), tj. u ovom slučaju 08.08.2009. (subota).

 

Da je stranci rok za žalbu padao u subotu (kada je neradni dan upravnog tijela), taj rok bi istekao tek u ponedjeljak. Dakle, stranka bi još u ponedjeljak mogla izjaviti žalbu, a ako je nije izjavila, rješenje bi postalo konačno u utorak.

 

Dakle, konačnost može nastupiti neradnim danom, dok zadnji dan roka za žalbu ne može isteći na neradni dan, već istječe prvi sljedeći radni dan.

 

pod 2/

- isti razlozi kao prethodno. Rješenje je konačno 07.08.2009.

Zadnji dan roka za žalbu padao je 05.08.2009, koji je bio neradni dan.

Kako je zadnji dan roka padao na neradni dan, rok se produžio za prvi sljedeći radni dan, što znači da je stranci zadnji dan za podnošenje žalbe bio 06.08.2009. (četvrtak).

Kako nije podnijela žalbu, rješenje je konačno istekom tog roka, dakle, 07.08.2009.

 

Nadređeni je bio u pravu u oba slučaja.

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala pravnice na jednostavnom, shvatljivom i brzom odgovoru.Inace, radim s nekim pravnicima koji imaju jako puno staza,pa su mi rekli da je tocno ovako kako sam ja napisao,pa cak i sudac za prekrsaje.Onda se zapitam kako je moguce da bas tri pravnika ne znaju, s tim da jedan ima pravosudni ispit.Ovaj Vas odgovor je jasan i tocan i trebati ce mi i za drugi put jer ne zelim pogrijesiti, odnosno da me nadlezni ispravlja.Hvala i bok. :palac: :hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija