Jump to content

datum sklapanja ugovora o radu i datum početka rada


anonimno

Preporučene objave

molim vas da mi pomognete riješiti ovu dvojbu - što prije.

ugovor s poslodavcem sam sklopila 24.11.2004. (prije više od godine dana), kad sam bila u radnom odnosu s bivšim poslodavcem.

datum početka rada bio je 17.1.2005. (manje od godinu dana radim).

računa li se trajanje radnog odnosa od datuma sklapanja ugovora ili od početka rada? odnosno, ako otkaz dajem danas 9.1.2006., traje li mi otkazni rok 2 tjedna ili mjesec dana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko Ugovorom o radu niste odredili drugačiji otkazni rok, primjenjuju se odredbe ZOR o otkaznom roku. To znači da Vaš otkazni rok traje 2 tjedna jer se računa stvarno trajanje radnog odnosa. Napominjem, Ugovor ste mogli potpisati i prije 5 godina, ali računa se neprekidni radni odnos kod istog poslodavca. Ukoliko otkaz dajete zbog toga što se Vaš poslodavac nije pridržavao odredbi Zakona o radu, Zakona o zaštiti na radu i ostalih podzakonskih propisa, te Ugovora o radu, možete dati i izvanredni otkaz, pri čemu ne morate odrađivati otkazni rok. Ako trebate pomoć, javite se na e-mail: zastita@rsrh.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija