Jump to content

ovrha na žiro račun


tours

Preporučene objave

imam obrt i dug prema mirovinskom i zdravstvu od ukupno 17 000 kn.do prije pola godine bio je 30 000 ali uspjela sam dio vratit.Sad za manji iznos poslana mi je ovrha.odmah sljedeći dan uplatila sam još 500 eura a za desetak dana imam u planu još 1000 eura uplatit.Dal imam pravo tražit na stopiranje ovrhe jer time me prisiljavaju na rad na crno umjesto da radim i malo po malo vratim taj dug.

molim odgovor

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nnemate pravo tražiti ali bi Vam trebala Porezna uprava izaći u susret jer ste dio već uplatitli.

 

Otiđite u PU i zamolite svog referenta da razmotre i povuku blokadu tj. ovrhu. Uvijek ju mogu aktivirati ako se ne držite dogovorenog.

To je njihova dobra volja ali ako pogledate koliko čekaju INU trebali bi onda biti uviđavni i prema Hrvatima.

 

Pokušajte, nemate što izgubiti. Sretno!.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otiđite na Vašu PU referentu sa svim uplatnicama, s obzirom da je na snazi novi Opći porezni zakon prema kojem je rješenje ovršno s datumom dužnikova primitka rješenja, ono se odmah šalje u banku. Postoji mogućnost da povratnica još nije vraćena i da blokada još nije poslana u banku, ako je poslana u banku napišite Zahtjev za Odgodu ovrhe temeljem OPZ-a, koji također nosite u vašu Poreznu i priložite uplatnicu koju se uplatili nakon dobivenog rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sapro je napisao:

Otiđite na Vašu PU referentu sa svim uplatnicama, s obzirom da je na snazi novi Opći porezni zakon prema kojem je rješenje ovršno s datumom dužnikova primitka rješenja, ono se odmah šalje u banku. Postoji mogućnost da povratnica još nije vraćena i da blokada još nije poslana u banku, ako je poslana u banku napišite Zahtjev za Odgodu ovrhe temeljem OPZ-a, koji također nosite u vašu Poreznu i priložite uplatnicu koju se uplatili nakon dobivenog rješenja.

 

 

Neznam kako povratnica ne bi bila dostavljena u poreznu upravu ako je stranka primila pošiljku pred cca 10 dana?

Post je napisan 09.12.2009. Pazite na datume na postove koje odgovarate i prema tome savjetujte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija