Jump to content

ovrha po dugu na tekućem


zastupnik

Preporučene objave

Prije svega pozdrav!

Obraćam Vam se u nadi da mi pomognete savjetom kao i svima koji su Vam se obratili.

Sve je počelo još davne 1994 godine kada sam upao u probleme,rat,razvod ostajanje bez posla itd. Imao sam tekući račun u HPB i kako sam upao u probleme tako sam upao i u dug na tekućem računu. 1995 godine dobivam poziv s Županijskog suda,odlazim tamo i sutkinja mi kaže da sam tužen od strane HPB-a na iznos od 13.925 kn s kamatama. ja joj objasnim situaciju, i ona mi predloži da odem u banku i pokušam dogovoriti obročnu otplatu. Odmah odem u banku,a oni me otpile riječima SADA JE SVE NA SUDU I NEMA GOVORA O NAGODBI. I na tome je ostalo. 04.04.2005g. na vrata mi dolazi sudski ovršitelj s nalogom za ovrhu zbog duga HPB-u u iznosu od 82.124,50.kn. nalog su preuzeli roditelji jer nisam bio kod kuće. Drugi dan odlazim u sud i ovrhovoditeljica mi kaže isto što i sutkinja 10 godina ranije,odite u banku i dogovorite se..Opet ja odlazim u banku i pokušavam se dogovoriti,napišem zamolbu za otpis kamata kako mi je rekla pravnica banke i to urudžbiram u pisarnici.Nakon par dana dolazi mi od strane bake spisak dokumenata koje moram pribaviti da bi se zamolba uzela u razmatranje. Prikupim ja sve što su tražili i uredno pošaljem preporučenom poštom.Od tada do danas nikakvog glasa od njih. Molim Vas da mi kažete s pravnog stajališta što me može zadesiti u pomenutom slučaju? Od imovine nemam ništa,a plaća mi je 2100 kn od koje plaćam i alimentaciju ali ne kao obustava nego poštanskom uplatnicom Dali imovina mojih roditelja može ući u orhu i dali i kada nastupa zastara? Unaprijed Vam se zagvaljujem na odgovoru i savjetu,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prijedlog za ovrhu

zaprimljeno 23.12.2004

temeljem ovršne isprave Rješenja o izvršenju Općinskog suda u Zagrebu broj Iv-12345/94 od 03.10.1994.godine na prijedlog Ovrhovoditelja određuje se protiv Ovršenika mene adresa,jmbg ovrha radi naplate novčane tražbine Ovrhovoditelja u iznosu od 13.924,68 kn sa zakonskom zateznom kamatom koja teče od dana 02.08.1994 do isšlate kao i troškova ovrhe.

kako ovršenik nije podmirio dug prema ovrhovoditelju predlaže naslovnom sudu donijeti slijedeće

RJEŠENJE O OVRSI

Radi naplate tražbine ovrhovoditelja u iznosu od 13.924,68 sa zakonskom zateznom kamatom koja teče od dana 02.08.1994 pa do isplate kao i radi naknade troškova ovrhe sa zakonskom zateznom kamatom po stopi od 15% godišnje tekućom od dana plaćanja pa do podmirenja cjelokupne tražbine određuje se

OVRHA

pljenidbom,procjenom.....itd

Samo bih napomenuo da je to sve napisano na memorandumu HPBa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastupnik je napisao:

prijedlog za ovrhu

zaprimljeno 23.12.2004

temeljem ovršne isprave Rješenja o izvršenju Općinskog suda u Zagrebu broj Iv-12345/94 od 03.10.1994.godine na prijedlog Ovrhovoditelja određuje se protiv Ovršenika mene adresa,jmbg ovrha radi naplate novčane tražbine Ovrhovoditelja u iznosu od 13.924,68 kn sa zakonskom zateznom kamatom koja teče od dana 02.08.1994 do isšlate kao i troškova ovrhe.

kako ovršenik nije podmirio dug prema ovrhovoditelju predlaže naslovnom sudu donijeti slijedeće

RJEŠENJE O OVRSI

Radi naplate tražbine ovrhovoditelja u iznosu od 13.924,68 sa zakonskom zateznom kamatom koja teče od dana 02.08.1994 pa do isplate kao i radi naknade troškova ovrhe sa zakonskom zateznom kamatom po stopi od 15% godišnje tekućom od dana plaćanja pa do podmirenja cjelokupne tražbine određuje se

OVRHA

pljenidbom,procjenom.....itd

Samo bih napomenuo da je to sve napisano na memorandumu HPBa

 

Radi se o ovrsi na temelju ovršne isprave (presude). Ukoliko se ovrhovoditelj nemože naplatiti s osnova plače može promjeniti sredstvo ovrhe na pokretnine koje se nalaza na Vašoj adresi stanovanja. Zastara naplate ovrhe nastupa nakon 10 godina od pravomočnosti. Svakom promjenom sredstva ovrhe taj rok se produžuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemam u vlasništvu apsolutno ništa i oni to znaju jer sam im dostavio dokumente 2005 god. Živim kod roditelja u stanu koji je njihovo vlasništvo. imam plaću 2170 kn iz koje plaćam alimentaciju kao što sam već napisao. kada po ovome svemu što sam napisao nastupa tastara i dali mi mogu sjesti na plaću s obzirom da je ispod prosjeka? dali je imovina mojih roditelja u opasnosti? imate li kakav savjet u vezi svega toga? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastupnik je napisao:

nemam u vlasništvu apsolutno ništa i oni to znaju jer sam im dostavio dokumente 2005 god. Živim kod roditelja u stanu koji je njihovo vlasništvo. imam plaću 2170 kn iz koje plaćam alimentaciju kao što sam već napisao. kada po ovome svemu što sam napisao nastupa tastara i dali mi mogu sjesti na plaću s obzirom da je ispod prosjeka? dali je imovina mojih roditelja u opasnosti? imate li kakav savjet u vezi svega toga? Hvala

 

Plijeniti Vam se može 1/3 plače, no kako več imate obustavu iz plače (alimentacija) trenutno Vam nemogu plijeniti plaču.

Imovina Vaših roditelja nije u opasnosti, ali ako bude ovrhovoditelj tražio promjenu sredstva ovrhe na pokretnine, roditelji če morati prilikom uredovanja sudskog ovršitelja dokazati da su predmetne pokretnine njihove jer živite na istoj adresi. Več sam Vam u prethodnom postu napisao da zastara naplate pravomočne ovrhe nastupa nakon isteka 10 godina ukoliko nije bilo promjene sredstva ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija