Jump to content

zlostavljanje stare osobe


Eli30

Preporučene objave

Postovani,

 

Djed mi je javio da ga doma zlostavljaju supruga (koja je od njega 20 godina mladja) i sin. Djed je star. 80 mu je godina i tesko je bolestan. situacija se zaostrila time, sto djed nece da me obespravi i da napravi s njima ugovor o dozivotnom uzdrzavanju, kojim bi lisio mene nasljedstva. za njega se ne brinu. on jos moze sam, ali ga zlostavljaju. zvali su policiju i prijavili ga kao nasilnika, iako on jedva da i sam moze stajati na nogama. policija ga je odvela na ispitivanje. ustvari njega doma tuku. djed ce iza sebe ostaviti veliko nasljedstvo, a njima se samnom ne dijeli (ja imam pravo na jednu trecinu - otac mi je umro, tj. djedov sin iz prvog braka, pa njegov dio ide meni). meni je djeda zao. predlozila sam mu da napravi ugovor o dozivotnom uzdrzavanju sa suprugom, ali on nece, posto ga ona ionako ne uzrdzava, niti ce to u buducnosti ciniti. ja zivim u inozemstvu i student sam. sama sebi financiram studij i jedva nekako spajam kraj s krajem. uz sve to zivim jos s ocuhom, pa djeda ne mogu dovesti sebi, a premda on ima hrvatsko drzavljanstvo, ovdje moze biti samo po 3 mjeseca... sad ja planiram nakon zavrsetka studija (a to je tek sljedece godine) seliti u hrvatsku i brinuti o djedu, no pitanje je, kako da ga do tad zastitimo od maltretiranja doma? da li mozemo zlostavljanje prijaviti policiji? ali problem je, sto ce djedu tad bit jos gore i sto ce mu jos vise doma prijetit... doista ne znam kako dalje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija