Jump to content

Ovrha Croatia Osiguranja


Drazenlatino

Preporučene objave

Pozdrav

Imam pitanje u vezi Ovrhe Croatia Osiguranja na moj žiro račun Banke.

Naime imam obrt odnosno zajednički obrt u kojoj sam ja vlasnica 99% a dok drugi gospodin koji je prije bio vlasnik 100% sada je vlasnik od 1%. Croatia Osiguranje naparavila je ugovor sa bivšim vlasnikom obrta i računi za plačanje glase na bivšeg 100 % vlasnika no pošto je žiro račun ostao isti Croatia Osiguranje mi je poslao prijedlog ovrhe na koji sam ja nakon toga pismeno dala izjavu da računi ne glase na mene nego po ugovoru na bivšeg vlasnika, ali da sam ja spremna platiti postoječi dug samo da mi ne sjednu na račun i puste u blokadu jer to je jedini žiro račun sa kojim mogu radit i radim. U podružnici Croatia Osiguranja su mi rekli da će to riješiti i da ne brinem. No nakon dva dana od Banke sam dobila pismenu obavijest da mi je račun u blokadi i da je Croatia Osiguranje pustilo nalog za tu blokaadu.Sada neznam šta mi je dalje učiniti pa ako možete molila bih Vas da mi pomognete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Drazenlatino je napisao:

Pozdrav

Imam pitanje u vezi Ovrhe Croatia Osiguranja na moj žiro račun Banke.

Naime imam obrt odnosno zajednički obrt u kojoj sam ja vlasnica 99% a dok drugi gospodin koji je prije bio vlasnik 100% sada je vlasnik od 1%. Croatia Osiguranje naparavila je ugovor sa bivšim vlasnikom obrta i računi za plačanje glase na bivšeg 100 % vlasnika no pošto je žiro račun ostao isti Croatia Osiguranje mi je poslao prijedlog ovrhe na koji sam ja nakon toga pismeno dala izjavu da računi ne glase na mene nego po ugovoru na bivšeg vlasnika, ali da sam ja spremna platiti postoječi dug samo da mi ne sjednu na račun i puste u blokadu jer to je jedini žiro račun sa kojim mogu radit i radim. U podružnici Croatia Osiguranja su mi rekli da će to riješiti i da ne brinem. No nakon dva dana od Banke sam dobila pismenu obavijest da mi je račun u blokadi i da je Croatia Osiguranje pustilo nalog za tu blokaadu.Sada neznam šta mi je dalje učiniti pa ako možete molila bih Vas da mi pomognete.

 

Jel ima tko da mi pomogne oko toga, makar je Osguranje več uzelo taj dio novca sa mojeg računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo kasno pitaš.

trebalo je savjet tražiti kad je stiglo rješenje o ovrsi od javnog bilježnika (sa prijedlogom za ovrhu)

odmah po primitku rješenja trebalo je prepustiti odvjetniku da rješava problem (sadašnje rješenje problema je puunnooo skuplje od odvjetnikovih usluga.

 

na rješenje o ovrsi trebalo je u zakonskom roku (8 dana od primitka rješenja)

osporavati dug u cijelosti zbog promašene pasivne legitimacije

(dug su trebali tražiti od onoga ko je dug napravio)

 

smatram da bi bilo dobro dati slučaj stručnoj osobi i raskinuti ugovor (kupoprodajni ,ortački ili...)kojim je prenešen obrt i to zbog pravnih nedostataka i prevare.

normalno ako niste znali za dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija