Jump to content

Porodiljni i dan rodenja djeteta!


anonimno

Preporučene objave

Situacija je slijedeca. Termin poroda mi je bio 29.5. Otvorila sam porodiljni 1.5. a rodila sam 8.5.!

 

Beba nije nedonosce, normalne je porodajne tezine i apsolutno je sve u redu (ocigledno se radi o krivom proracunu termina poroda).

 

1. Zanima me sada da li ce mi porodiljni biti produzen za ta 3 tjedna koja nisam iskoristila radi ranijeg poroda ili nece?

2. Sto ce mi sada biti isplaceno? Samo 12 naknada (do 1.g.djeteta) umjesto 13?

3. U zakonu pise da se porodiljni produljuje onoliko koliko je majka ranije rodila, ali to se vjerojatno dogada u slucaju nedonoscadi, zar ne?

 

3. Prakticki sam znaci izgubila jednu naknadu jer nisam otisla ranije na porodiljni? Koju? Onu za prvih 6 visoku, ili onu nizu za drugih 6 mjeseci?

 

Zahvaljujem na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uzima se točan datum rođenja djeteta,i od tog datuma imate pravo godinu dana primati porodiljni.svom liječniku koji vam piše doznake morat će te javiti točan datum kad se dijete rodilo.tako da nitko niti može dobiti više naknade ako kasnije rodi,niti če netkom biti šta oduzeto ako ranije rodi.

 

Radnica može početi koristiti rodiljni dopust 45 dana prije očekivanoga poroda i može ga koristiti do godine dana djetetova života. Dan očekivanoga poroda utvrđuje ovlašteni liječnik. Radnica obvezno koristi rodiljni dopust u razdoblju od 28 dana prije poroda do šest mjeseci djetetova života (obvezni rodiljni dopust). Pravo na obvezni rodiljni dopust utvrđen prema odredbama ovoga Zakona koristi se u neprekinutom trajanju.

 

 

Ne od tog datuma, već 28-45 dana prije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na koji nacin da korigiram podatke?!! TERMIN PORODA JE 29.5. Otvorila sam porodiljni obveznih 28 dana prije tj. od 1.5.! Ali bebac se odlucio roditi 8.5.!

 

To su podaci. Ne razumijem sto je tu nejasno?!

 

Ocekivani porod iliti termin poroda i dan rodenja djeteta su rijetko isti...

 

je napisao:

Dali ste ovdje krive podatke, naime nije moguće da ste otvorili porodiljni 01.05.2006. godine a rodili 08.05. jerbo se porodiljni otvara i koristi najmanje 28 dana prije dana očekivanog poroda, odnosno 45 dana prije dana očekivanog poroda.

 

Korigirajte malo podatke pa ćemo vam pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija