Jump to content

Pravo prvokupa


marica

Preporučene objave

Moja majka je vlasnica z.č.u omjeru 45/48,a 3/48 je vlasnik općina na jednom našem otoku.Da li moja majka ima pravo prvokupa toga dijela koji se na nju vodi prema posjedovnom listu,pod kojim uvjetima i da li općina ima diskreciono pravo ,kao što joj je rekao načelnik općine,da proglasi svojim vlasništvom bilo koji dio zemljišta u omjeru 3/48,ili pak ,moja majka može općini ustupiti dio zemljišta,kako bi dobila neprekinutu česticu zemlje na kojoj ve ćinska vlasnica???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Nema pravo prvokupa, a u drugom dijelu pitanja taj dotični gosp. je mislio na izvršavanje posjeda na cijeloj nekretnini. Naime, bez točno određenog izvršavanja ovlasti nekakvim ugovorom kojim biste odredili koji dio cijele nekretnine koji od suvlasnika samostalno posjeduje , svatko od suvlasnika može posjedovati svaki dio nekretnine.

Inače, vama preostaje geometrijska dioba kao razvrgnuće ili pak isplata Općine jer donekle imate opravdan razlog jer ste vlasnik u omjeru 45/48 sukladno čl. 51. Zakona o vlasništvu i dr.stv.pravima.

 

Molim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija