Jump to content

Zabilježba spora


diablozg

Preporučene objave

Poštovanje

Htio bi pitati u vezi zabilježbe spora koja je upisana na vlasnički list stana koji želim kupiti. Ta zabilježba već stoji od 12 mjeseca 2012 godine, investitor tj. prodavač stalno govori da se zabilježba skida sljedeći tjedan,pa sljedeći, pa tako unedogled. Otprilike prije 2 mjeseca sam našao taj stan i otada se zabilježba "navodno" skida.

Zanima me dali se može napraviti neki ugovor ili nešto čime bi se mogao zaštititi da poslije ne ostanem bez stana.

Zgrada u kojoj je stan je cijela u plombama tj. stanovi koji nisu prodani.

Stanovi su pod hipotekom od zabe, firma od investitora/prodavača je u stečaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stanovi su pod hipotekom od zabe, firma od investitora/prodavača je u stečaju.

 

Pa vama je daleko veći problem hipoteka na stanu + ova činjenica da je investitor u stečaju.

 

Bježite od ovog stana ko "vrag od tamjana", jer ako ga kupite, a investitor neće moći podmirivati svoje obveze prema banci (a ispada da će biti takav scenarij), ostat ćete bez stana i bez novaca koji ste platili za njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa vama je daleko veći problem hipoteka na stanu + ova činjenica da je investitor u stečaju.

 

Bježite od ovog stana ko "vrag od tamjana", jer ako ga kupite, a investitor neće moći podmirivati svoje obveze prema banci (a ispada da će biti takav scenarij), ostat ćete bez stana i bez novaca koji ste platili za njega.

 

Hvala na odgovoru

A ako se zabilježba skine, znači ako vlasnički list bude čist, onda je u redu??

Zabilježbu spora je stavila firma koja upravlja zgradom TFK UPRAVLJANJE, a investitor/prodavač ORION grupa tj JARUŠČICA.d.O.o.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ponavljam, vama je veći problem upisana hipoteka.

 

Inače, stan će posve sigurno biti kupiti kada ZK stanje bude "čisto", znači da nema nikakvih tereta (tipa hipoteke, služnosti, stvarnog tereta i sl.), te nikakvih zabilježbi spora ili slično. Stanje kakvo je trenutno je vrlo rizično po kupca, jer kako sam rekao, riskirate da izgubite i stan i novce. Ali odluka je samo vaša.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Receno mi je da je moguce kupiti stan s pocekom,cak daju i da se uselim pa kad zk ulozak bude cist da onda pokrenem kredit,mislim da cak i bez kapare.

Zanima me sta se u tom slucaju desava ako banka uzme stan, dali vrijedi taj neki prwdugovor koji bi potpisao s prodavacem,naravno bez davanja novaca,ili me banka moze istjerati iz stana?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me sta se u tom slucaju desava ako banka uzme stan, dali vrijedi taj neki prwdugovor koji bi potpisao s prodavacem,naravno bez davanja novaca,ili me banka moze istjerati iz stana?

 

Ako izvođač/prodavač ne namiri svoje obveze prema banci, banka može aktivirati hipoteku - znači može prodati stan, i tada ovaj vaš predugovor ili ugovor nema apsolutno nikakvu važnost i letite iz stana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Sad sam doznao da stanovi idu na licitaciju na trgovački sud gdje se plaća kao neko osiguranje da se može prisustvovat licitaciji. Zanima me dali se dobije povrat tog "osiguranja" ako ja ne dobim taj stan na licitaciji,tj ne budem naviši ponuđač.

U slučaju da budem najviši ponuđač, kako onda to ide, plaća se sudu ili banci??

Dali je moguć kredit u tom slučaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija