Jump to content

upravni spor kod upravnog suda


loko.zup

Preporučene objave

Pozdrav svim istinskim braniteljima i članovima foruma.Molio bih ako mi netko može reći ako podnesem tužbu na upravni spor kod upravnog suda dali se taj postupak plaća i koliko.

Naime podnio sam zahtjev za priznavanje statusa HRVI jer sam obolio u DR ali liječnici su mi u daljnjem liječenju od 2002-2012 tvrdili da se radi ogljivičnoj infekciji i tako me 10 godina bezveze liječili a stanje je bilo sve gore i gore.

Pošto sam 2012. zaglavio u KBC Osijek utvrdili su da ne postoji ni "G" od gljivične infekcije već da sam alergičan na neke spojeve koji se inače koriste u proizvodnji municije i eksploziva.

Iako sam 1991. god. nakon jedne akcije završio kod doktora koji je konstatiro stresni poremećaj i alergijske promjene na koži kao akutna reakcija na stres,taj nalaz imam i dan danas original,promjene su se periodično pojavljivale i povlačile.No kada je postalo ozbiljnije počeo sam se liječiti ali krivo zaslugom liječnika.Na moj zahtjev za priznavanje statusa odbijen sam u područnom uredu državne uprave ,te sam u zakonskom roku podnio žalbu i danas sam dobio odbijenicu kao zahtjev je nepravovremen.Na ovo riješenje se ne mogu žaliti ali mogu pokrenuti upravni spor pred upravnim sudom u Osijeku pa me zanima dali moram platiti ili ne.

Hvala Vam svima koji mi ponudite bilo kakav odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko znam, ne plaća se pokretanje spora. Nedavno sam pokrenuo spor pred Upravnim sudom ali nevezano za HRVI, komisije ili ocjene radne sposobnosti.

 

Sličnu situaciju imam i ja za dvije ozljede u ratu, zadobivene u borbenom djelovanju, liječničku dokumentaciju imam iz tog vremena, izdanu par dana nakon zadobivanja ozljeda... i nisu mi priznali kad sam išao na komisiju za HRVI.

Prvi put sam odbijen, nisam podnosio Upravni spor, nego sam išao ponovno i tada mi je priznat status HRVI, ali opet ove dvije ozljede nisu priznate, jer nose veliku invalidnost i to je po mom mišljenju jedini razlog što mi nije priznato, moralo je ostati postotaka za "po kumstvu i slično" vezama za HRVI. Ali, kažem, to je bilo davno...Zakoni se izmjenjali 100 puta na našu štetu.

 

Pokreni obavezno tužbu, to ti jedino preostaje, iako nažalost ishod tvoje tužbe je, nemoj da te ovo razočara, je vrlo neizvjestan, ma koliko god da ti papira imaš iz tog vremena. Pokušaj pronaći nekoga da ti sastavi što bolje Tužbu jer od nje zavisi sve. Najbolje bi bilo da ti sastavlja netko od povjerenja, prijatelj ili sl., jer ako platiš odvjetniku (vjeruj mi znam iz iskustva) sastaviće ti samo da pokupi novac od tebe, a boli ga briga hoćeš ti dobiti pozitivno spor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav petre 2013:

 

 

daj mi reci kad si ti podnio zahtjev to što su ti priznali HRVI prije isteka roka ili kasnije.I već sam ti prije pisao za onog tvog poznanika što si pisao da je dobio status na PTSP a podneo zahtjev 2010 ili se počeo liječiti 2010 ne znam sada točno.Ako bi me mogao povezati s njim da se posavjetujem bio bih ti zahvalan.

 

Pokreni obavezno tužbu, to ti jedino preostaje, iako nažalost ishod tvoje tužbe je, nemoj da te ovo razočara, je vrlo neizvjestan, ma koliko god da ti papira imaš iz tog vremena. Pokušaj pronaći nekoga da ti sastavi što bolje Tužbu jer od nje zavisi sve. Najbolje bi bilo da ti sastavlja netko od povjerenja, prijatelj ili sl., jer ako platiš odvjetniku (vjeruj mi znam iz iskustva) sastaviće ti samo da pokupi novac od tebe, a boli ga briga hoćeš ti dobiti pozitivno spor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija