Jump to content

problem lakih droga


anonimno

Preporučene objave

imam više pitanja pa ću prvo izložiti svoj problem-

 

2001.-e u 9-om mjesecu uhvaćen sam s 29 grama marihuane a tek prije jedan dan sam pozvan na općinski sud i nepravomioćno osuđen na dvije godine uvjetne kazne. Na sudu mi je rečeno da imam pravo žalbe i ako želim da mogu tražiti preinaku ove kazne u novčanu.

 

Zanima me sljedeće :

 

1.Koja kazna ima manje posljedice sobzirom na trajanje dosjea te izdavanje potvrde o nekažnjavanju; dali novčana kazna ili uvjetna kazna od dvije godine?

 

2. Hoću li nakon isteka uvjetne kazne od dvije godine imati pravo na potvrdu o nekažnjavanju ?

 

3. Hoću li, ako platim novčanu kaznu imati pravo na potvrdu o nekažnjavanju?

 

4. Za koliko su mi umanjena prava u odnosu na nekažnjavanog građanina i koja sve prava gubim?

 

5. Ukoliko u međuvremenu posjedovanje marihuane postane prekršajno a ne kazneno djelo hoće li mi se brisati kazneni postupak?

 

6. Što je s dosjeom? Oću li ga imati doživotno i tko sve ima pristup tom dosjeu?

 

7. Postoji li šansa ukoliko angažiram odvjetnika da se u žalbenom postupku oslobodim krivnje na osnovu stavka 8. članka 173, koji govori o mogućnosti da se okrivljenik oslobodi krivnje ukoliko dragovoljno sudjeluje u otkrivanju djela ?

 

8. Kada nastupa zastara i imam li šanse ukoliko angažiram odvjetnika dostići rok zastare?

 

9.Možete li mi preporučiti odvjetnika koji se bavi ovom problematikom?

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OSGOVORI:

1.Jednake posljedice (brisanje za tri godine od dana pravomoćnosti) imaju uvjetna osuda ,sudska opomena i novčana kazna.Znači što se tiče brisanjasvejedno ti je da li je u pitanju uvjetna ili novčana.

2.Potvrdu da se protiv tebe ne vodi kazneni postupak(često krivo nazvanu potvrdom o nekažnjavanju)možeš podići na Općinskom sudu svoga prebivališta čim taj tvoj postupak bude pravomoćno okončan.

3.Odgovor sadržan u odgovorima 1. i 2.

4.nadam se da si shvatio da nećeš puno toga izgubiti pošto navedenu potvrdu možeš dobiti čim postupak bude pravomoćno okončan.Naravno ne pričaj okolo nikom živom.

5.Neće.Ni u kom slučaju.Tko ti to obeća laže te i mami ti lovu.Ne vjeruj mu!

6. policijski dosje ti ostaje doživitno i vide ga samo u Policiji.

Ovj sudski se briše u odnosu na tebe za tri godine.

7.Ne.!

8.Za tri g.

9.Ne mogu nažalost jer ne znam gdje živim.Misim da ti ne treba odvjetnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija