Jump to content

Zastara poreznog duga


Lumen92

Preporučene objave

Poštovani,

 

moj muž je otvorio obrt 2009. godine, ne znam kada ga je stavio u mirovanje, no dugovi doprinosa i poreza su ostali. Nikad nije zaprimio ni jednu opomenu od strane porezne uprave, ali su ga tužili radnici za neisplatu plaća 2010. godine; proglašen je krivim 2013. godine s tim da stoji u rješenju da je oslobođen svih dugova? Sve što je dobio je jedna godina uvjetne. Njegovo ime još uvijek stoji na listi srama (sveukupan dug premašuje 200 tisuća kn) pa me zanima sljedeće: od kad teče zastara? Utječe li privatna tužba na zastaru? I što možemo poduzeti?

 

Lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

 

...s tim da stoji u rješenju da je oslobođen svih dugova?

 

ovo se vjerovatno odnosi na potraživanja radnika.

 

od kad teče zastara? Utječe li privatna tužba na zastaru? I što možemo poduzeti?

 

Od nastanka duga. Ne, jer se nije radilo o poreznom dugu.

 

Što poduzeti? Kako sumnjam da vam je plačanje duga zanimljiva opcija, čekati u nadi da će porezna nešto poduzeti oko naplate bar poslije ulaska duga po porezu u zastaru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

 

 

 

ovo se vjerovatno odnosi na potraživanja radnika.

 

Da, odnosi se na radnike.

 

Hvala na odgovoru! Imam samo još par pitanja: treba li muž prvo zatvoriti obrt te onda pokrenuti zastaru ili obrnuto? Ili automatski prestaju sve obveze sa zastarom, tj. dal se to automatski zatvara? (obrt je u stanju mirovanja)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija