Jump to content

Izuzeće sa ostavinske zbog nebrige o majci


mirjana79

Preporučene objave

molim ako mi netko može odgovoriti na moja pitanja

 

 

Ukratko:

 

Baka je vlasnica kuće bila (1/1) i sad je umrla, s njom je živio stric koji je kao trebao brinuti o njoj s obzirom da živi s njom, međutim on se nije baš najbolje brinuo o njoj a nije dozvoljavao mom ocu , sestri mojoj i meni da se brinemo o njoj jer kad god bi netko od nas došao nije htio nam dati ni da uđemo u kuću...baka nas je zvala da joj stric nije davao po tri dana jesti i nije joj uopće ni spremao kuću.

 

E sad....moj otac je otišao u Centar za socijanu skrb i prijavio ga da se nebrine o baki a nama nedozvoljava..

 

Socijalne radnice su otišle kod bake ali nije ni njih htio pustiti pa je morala i policija dolaziti, moj otac je dogovorio da se baku prebaci kod mog oca da s njim živi ali je baka pala i slomila kuk i završila u bolnici gdje je i umrla..

 

Kad je baka umrla stric nije htio apsolutno ništa oko sprovoda napraviti a što je apsurd njemu je baka dala prije novce (7000 kn) za sahranu svoju koje je on potrošio

Baka je bila skoro nepokretna i davala je od svoje mirovine da plaća režije ali stric je pokupio novce i nije platio režije i sad je došla ovrha na bakin račun.

 

Socijalne radnice su bile kod bake u bolnici i baka je rekla usmeno da neželi da stricu bilo šta ostane ali ništa napismeno

 

 

e sad mene zanima sljedeće:

 

1. da li se strica može izvrstiti iz oporuke jer nije brigovao o baki i za koje će posvjedočiti socijalne radnice na ostavinskoj i za koje je podnesena kaznena prijava protiv strica o zanemarivanju od strane centra

 

".Podnesena je kaznena prijava protiv strica jer je išao nožem na mog oca kad je došao kod bake donijeti joj jesti.

 

2. Ako se izuzme njega iz ostavinske da li moj otac može to mojoj sestri i meni prepisati kuću i da li mi možemo prodati kuću odnosno plac jer ta kuća nije za ništa nego srušiti( jer je stric dovukao pse i mačke koje vrše nuždu unutri)..uh.....na pomisao......bljak.... iako on živi tamo i da li se njega može iseliti otamo ako se to proda odnosno da li mi njemu moramo naći nužni smještaj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija