Jump to content

prodaja duga i ovrha


estera26

Preporučene objave

PBZ je moj dug, koji je predmet pokrenute ovrhe po Amexu prodala B2kapitalu prošle godine. Sa B2 kapitalom sam sklopila sporazum da ću do 10. u mjesecu uplaćivati određeni iznos, prema mojim mogućnostima na njihov račun a ako se toga budem pridržavala neće mi se računati za 2016 godinu zatezna kamata. To sam ispoštovala i sada sam dobila novi Sporazum ali mi je dug značajno povećan,pretpostavljam zatezna kta. Meni na Fini stoji ovrha PBZ-a po ovom dugu i po redosljedu naplate obustave će ići 1.4.2017. Međutim B2 kapital mi u Sporazumu navodi da se uplate po osnovu prisilne naplate ne smatraju naplatom duga. sada se pitam imam li ja dug i preme B2 kapitalu i PBZ-u po istom osnovu i što učiniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Međutim B2 kapital mi u Sporazumu navodi da se uplate po osnovu prisilne naplate ne smatraju naplatom duga. sada se pitam imam li ja dug i preme B2 kapitalu i PBZ-u po istom osnovu i što učiniti?

 

Imate! Dužni ste svima kojima ste priznali dug i potpisali nebuloze da se "prisilna naplata ne smatra naplatom duga"! Tako ste mogli potpisati i da se recimo vraćanje duga srijedom i petkom ne računa! (oprostite na sarkazmu) Ako je stari vjerovnik (PBZ) ustupio dug ne može ga više prisilno naplaćivati, ali naravno oni neće dobrovoljno prekinuti blokadu računa! Morate to od njih tražiti, a vjerojatno će te na kraju morati tražiti sudsku obustavu ovrhe zbog nepostojanja aktivne legitimacije ovrhovoditelja (budući da je ustupio dug)! U stvari niste trebali pristati na nikakve dogovore ni priznavati dug dok se stari ovrhovoditelj ne povuče iz postupka naplate! O tome na ovom forumu imate na nekoliko mjesta objašnjen postupak pa malo istražujte!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a ako se toga budem pridržavala neće mi se računati za 2016 godinu zatezna kamata.

 

Vama u stvari (kao i svima ostalima koji imaju dva ili više ovrhovoditelja) računaju dvostruku zateznu kamatu! Jednu računa FINA a naplaćuje ju PBZ, a drugu B2 kapital u svojoj financijskoj službi! Vi nemate kontrolu ni nad jednim ni nad drugim ali ovrha na FINI barem ovisi i pod regulacijom je "neovisne" institucije! Ako tražite od bilo kojeg vjerovnika bilo kakve analitičke podatke o vašem dugu bit će te odbijeni pod izlikom poslovne tajne što nema nikakvog smisla jer se radi o vašem dugu i vama bi sve to moralo biti dostupno! Pogriješili ste kad ste pregovarali s B2 kapitalom, plaćali im i priznali dugovanje a sad će te do pravde morati angažmanom suda, umjesto da ste ih ignorirali, pa nek oni sudu dokazuju vaše dugovanje i sumnjivi izračun kamata! Po raznim forumima se mogu naći slučajevi u kojima je situacija riješena tako da dužnik dogovori diskont duga i uplati sve u cijelosti a sve nakon jasnog i nedvosmislenog potpisanog sporazuma (poželjna je i odvjetnička pomoć) pa tada jedan "vjerovnik" drugome "vjerovniku" signalizira da prekine ovrhu jer je dug podmiren! No ni tada nema garancije da će recimo PBZ povući ovrhu na fini ili će te opet morati preko suda!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam stambeni kredit u hypo ,bio je u chf ali sam imao gotovinski i kartice u pbz. Pošto je nastupila kriza sa chf u pbz nisam više mogao plaćati ostale rate te su mi napravili reprogram uz 10% kamate makar sam bio totalno kreditno nesposoban pošto je rata uchf otišla više od jedne polovine plaće. Međutim taj kredit gotovinski nakon par mjeseci više jednostavno nisam mogao podmirivati te ga prodali b2 kapitalu. I sada što je na stvari, već godinu i pol ja nisam blokiran ali me b2 kapital zove jednom mjesećno da li mogu uplatiti barem 100 kn mjesećno da se izbjegne kta, međutim to ne rješava problem jer stambeni kredit imam još 15 god. u hypo(addiko) . Kako to da jednostavno nisam blokiran i šta slijedi jer jednostavno to ne mogu plaćati ali stambeni podmirujem na vrijeme, pošto je bio u chf i financijski sam bio uništen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam stambeni kredit u hypo ,bio je u chf ali sam imao gotovinski i kartice u pbz. Pošto je nastupila kriza sa chf u pbz nisam više mogao plaćati ostale rate te su mi napravili reprogram uz 10% kamate makar sam bio totalno kreditno nesposoban pošto je rata uchf otišla više od jedne polovine plaće. Međutim taj kredit gotovinski nakon par mjeseci više jednostavno nisam mogao podmirivati te ga prodali b2 kapitalu. I sada što je na stvari, već godinu i pol ja nisam blokiran ali me b2 kapital zove jednom mjesećno da li mogu uplatiti barem 100 kn mjesećno da se izbjegne kta, međutim to ne rješava problem jer stambeni kredit imam još 15 god. u hypo(addiko) . Kako to da jednostavno nisam blokiran i šta slijedi jer jednostavno to ne mogu plaćati ali stambeni podmirujem na vrijeme, pošto je bio u chf i financijski sam bio uništen.

 

Branko, ne mogu vas "jednostavno" blokirati jer moraju imati ovršnu ispravu kako bi to učinili! Da li je PBZ imao vašu zadužnicu ili neku drugu ovršnu ispravu kao garanciju? Kad bi B2 kapital imao ovršnu ispravu vjerojatno bi vas već blokirali, a tada bi vi vjerojatno imali problem sa otplatom stambenog kredita! Ne znam koliko ste dužni, ali uplatom malih iznosa 100-200 kn mjesečno ne rješavate problem glavnice i ako vam je dugovanje po tom osnovu 20000 ili više kuna, glavnicu nećete ni taknuti a uplatama će te priznati dug i njihovu poziciju vjerovnika! To je vjerojatno i njihova namjera, a onda vas mirno mogu ovršiti sa dodatnim troškovima!

Najbolje bi bilo da ne razgovarate s njima i ne pregovarate o vraćanju duga jer to snimaju, a ukoliko pokušaju ovrhu na temelju "vjerodostojne" isprave prigovorite! Možda je dug u zastari! Prije koliko vremena ste uplatili zadnji iznos PBZ-u?:ceka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Branko, ne mogu vas "jednostavno" blokirati jer moraju imati ovršnu ispravu kako bi to učinili! Da li je PBZ imao vašu zadužnicu ili neku drugu ovršnu ispravu kao garanciju? Kad bi B2 kapital imao ovršnu ispravu vjerojatno bi vas već blokirali, a tada bi vi vjerojatno imali problem sa otplatom stambenog kredita! Ne znam koliko ste dužni, ali uplatom malih iznosa 100-200 kn mjesečno ne rješavate problem glavnice i ako vam je dugovanje po tom osnovu 20000 ili više kuna, glavnicu nećete ni taknuti a uplatama će te priznati dug i njihovu poziciju vjerovnika! To je vjerojatno i njihova namjera, a onda vas mirno mogu ovršiti sa dodatnim troškovima!

Najbolje bi bilo da ne razgovarate s njima i ne pregovarate o vraćanju duga jer to snimaju, a ukoliko pokušaju ovrhu na temelju "vjerodostojne" isprave prigovorite! Možda je dug u zastari! Prije koliko vremena ste uplatili zadnji iznos PBZ-u?:ceka:

 

prije dvije godine otprilike je bila zadnja uplata

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije dvije godine otprilike je bila zadnja uplata

 

Ažurirano

 

I pbz nije imao moju zadužnicu

 

Ažurirano

 

Dug je otprilike narastao na cca.130 000kn

 

Na žalost dug nije u zastari jer zastara nastupa prema općem zastarnom roku nakon pet godina! Nisu imali ovršnu ispravu pa vas nisu ni pokušali ovršiti nego su prodali dug! Sad novi vjerovnik mora pokrenuti

ovršni postupak sa neizvjesnim ishodom, ako prigovorite! Visina duga je takva da mala parcijalna plaćanja ništa ne rješavaju jer vam je godišnja kamata vjerojatno desetak tisuća kuna! U svakom slučaju ja ne bih pregovarao o dugu, naročito kad kažete da ne možete plaćati ni male iznose! Kupujte vrijeme, prigovorite na eventualnu ovrhu i nadajte se promjeni ovršnog zakona u smislu ograničavanja rasta kamata preko iznosa glavnice ili vjerovnik shvati da je dug teško naplativ pa vam ponudi oprost ako platite samo dio duga! Odluka je ipak na vama!:svorc:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene su danas zvali iz B2 Kapitala vezano na moj upit o ovrsi PBZ Carda. Kažu da ta ovrha nije nikakav problem jer će PBZ Card njima dostaviti svaki ovršeni dio ali ako ja to smatram problemom oni će kontaktirati PBZ Card i dogovoriti skidanje ovrhe.

PBZ Card-u sam uputila zahtjev za skidanje ovrhe i čekam odgovor. Ukoliko to ne učine pokrenuti ću sudski proces prema Vašim uputama.

Zahvaljujem na svakoj napisanoj riječi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
Mene su danas zvali iz B2 Kapitala vezano na moj upit o ovrsi PBZ Carda. Kažu da ta ovrha nije nikakav problem jer će PBZ Card njima dostaviti svaki ovršeni dio ali ako ja to smatram problemom oni će kontaktirati PBZ Card i dogovoriti skidanje ovrhe.

PBZ Card-u sam uputila zahtjev za skidanje ovrhe i čekam odgovor. Ukoliko to ne učine pokrenuti ću sudski proces prema Vašim uputama.

Zahvaljujem na svakoj napisanoj riječi.

pozz molim vas da napisete da li ste uspjeli skinuti ovrhu od pbz jel i ja imam slican problem.hvals
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija