Jump to content

potrebna hitna pomoc i savjet


aniram123

Preporučene objave

Zbog trajanja postupka rekonstruirat cu i skratiti

vise osoba optuzeno za organiz.kriminal(osobe se ne poznaju)

Jednima se sudilo u hrvatskoj jednima u bih

u hrv sve je odbaceno zbog nedovoljno dokaza u bih su prvo osudjeni na 3god zalili su se pa dobili 6god konkretno dokaza nema vjestaci nisu mogli potvrditi da su to njihovi glasovi u pretresu nista nadjeno nijedno priznanje nista...sto sada???konkretno sto covijek moze uciniti lezat ce 6god za nesto sto nije ucinio dokaza nema svi oslobodjeni u tom slucaju samo u bih osudjeni sto dalje kako molim vas pomozite

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, vi postavljate pitanje vezano za osobe koje su pravomoćno osuđene u BiH? To iziskuje poznavanje kazneno-pravnog sustava BiH, što ne vjerujem da je nekome ovdje poznato.

 

Ono što ja mogu reći, a prema RH zakonodavstvu, ako je postupak pravomoćno okončan, onda je jedina opcija za ispravljanje osude izvanredan pravni lijek (ili pak ustavna tužba). Kako je u BiH - ne znam, jer mi njihov sustav nije poznat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, vi postavljate pitanje vezano za osobe koje su pravomoćno osuđene u BiH? To iziskuje poznavanje kazneno-pravnog sustava BiH, što ne vjerujem da je nekome ovdje poznato.

 

Ono što ja mogu reći, a prema RH zakonodavstvu, ako je postupak pravomoćno okončan, onda je jedina opcija za ispravljanje osude izvanredan pravni lijek (ili pak ustavna tužba). Kako je u BiH - ne znam, jer mi njihov sustav nije poznat.

 

Hvala Vam na odg. Znam da ne poznajete ali nemam se gdje obratiti zar je moguce da se ista optuznica ponisti u hrvatskoj zbog ocitih nedostataka dokaza tj niti jednog dokaza cijela stvar je podignuta na osnovu pretpostavki niko nije uhacen na djelu pretres nista priznanje nista dok u bih na osnovu iatih stvari istog slucaja ljudi dobiju po 6godina dakle sve isto..ima sad pravo za zalbu na ustavni ali ne polazu se velike nade posto su sw i prije zalili pa im poduplali jos su na slobodi ali je pitanje dana kad ce lezati za nista pa gdje je tu pravda??postoji li ikakav nacin izlaz kome sw obratiti izvinite ali ocajni smo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledajte, svaki sud pristupa predmetu samostalno i ne zanima ga što eventualno kaže sud druge države koji sudi za isto djelo. Svaki predmet je svijet za sebe i kao takvom mu se mora pristupiti.

 

Rado bih vam pomogao konkretnije, ali nažalost nemam znanja o BiH sustavu, stoga smatram da je najbolja solucija angažirati branitelja (ako ga već nemate) i vidjeti s njim što se može (ako se uopće može).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledajte, svaki sud pristupa predmetu samostalno i ne zanima ga što eventualno kaže sud druge države koji sudi za isto djelo. Svaki predmet je svijet za sebe i kao takvom mu se mora pristupiti.

 

Rado bih vam pomogao konkretnije, ali nažalost nemam znanja o BiH sustavu, stoga smatram da je najbolja solucija angažirati branitelja (ako ga već nemate) i vidjeti s njim što se može (ako se uopće može).

 

hvala u svakom slucaju..svako dobro

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija