Jump to content

Ronjenje i novi Granski kolektivni ugovor


dalmatinka

Preporučene objave

Imam nekoliko pitanja u vezi novog Granskog kolektivnog ugovora. Radim na poslu kao kustos hidroarheolog i prema ovom novom Ugovoru imamo pravo na povećanje plaće. Pitanje je po kojim sve točno člancima jer svatko tumači na svoj način?

Već imam dodatak na plaću prema čl. 17 st. 2

(2) Osnovna plaća zaposlenika za radna mjesta čiji su posebni nazivi za ustanove kulture navedeni u Uredbi o nazivima radnih mjesta i koeficijentima složenosti poslova u javnim službama, osim onih koja potpadaju pod položaje I. vrste, uvećat će se za 10%. Osnovna plaća zaposlenika za radna mjesta koja potpadaju pod jedinstveni naziv radnih mjesta navedene Uredbe, a nisu obuhvaćena odredbama o posebnim nazivima radnih mjesta za ustanove kulture, uvećat će se za 10%.

Zanimaju me sljedeći čl. 13 st. 1 i 2...radno mjesto je na listi s posebnim uvjetima rada...da li imam pravo i na njih?

(1) Za vrijeme obavljanja poslova u posebnim uvjetima rada, osnovna plaća zaposlenika uvećava se za 5%, a baletnih umjetnika i plesača/pjevača Ansambla Lado za 7%.

(2) Osnovna plaća zaposlenika koji obavljaju poslove zaštite i očuvanja kulturnih dobara pod vodom uvećava se za 10%.

Prema našem tajništvu pripada me povećanje samo za one mjesece u kojima obavljam poslove ronjenja...znači kad ronim imam dodatak kad ne ronim nemam...nešto u vezi COP-a mi objašnjavala nisam ubrala što točno želi reći. Da li se na naš posao odnosi st. 1 ili st. 2 ili oba? Prema st. 2 je pravo na 10% bez obzira ronila ne ronila taj mjesec.

I još jedno pitanje u vezi čl. 17 st. 3

(3) Osnovna plaća zaposlenika uvećava se:

– voditelju ustrojbene jedinice s najmanje 3 zaposlenika 5%

Da li je ovo 3 sa ili bez voditelja...kako se tumači?

Izvinjavam se na dužem copy paste stavaka lakše mi bilo tako nego da sad čitate cijeli Granski ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija