Jump to content

Ex odvjetnik Ane Magas


anonimno

Preporučene objave

...zato jer ISTINA koju je izrekao ne paše Ženskoj mreži Hrvatske, nevladinoj organizaciji B.a.B.e., Nevi Tolle, Poliklinici i drugima.......

 

A istina je: žene su povlaštene pred hrvatskim sudovima i pred hrvatskom javnošću i kad počine najmučkiji zločin iz najnižih motiva....

 

Gore navedeni svašta trpaju u pojam " žrtve obiteljskog nasilja" žestoko se boreći za neopravdano stečene materijalne privilegije i utjecajni društveni status......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pogledajte samo kakvim se niskim udarcima služe:

- te nosio pančevačku kapicu ( pravo u glavu primitivnim šovinistima )

 

- te bio odvjetnik JNA (..protiv nje smo se borili..)

 

- te ga slikaju s kozama i guskama (...zoofil..)

 

- sad mu i ženu optužuju za kriminal

 

Državno odvjetništvo trebalo bi reći svoje: ovakvo uništavanje i vrijeđanje osobe koristili su još samo Berija i Goebbels....

 

Sramota za Hrvatsku odvjetničku komoru....cijenjeni skup "uspješnih" branitelja ratnih zločinaca, dilera i članova organiziranog kriminala....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne ulazeći u meritum spora, ne ulazeći u kršenje kodeksa OK., samo bih rekao da sam frapiran sa cifrom. Uzeo je 38000 eura koliko tvrdi majka osuđene, vjerujem joj.

Ali sve je to zato, jer ljudi kada imaju ozbiljniji spor ili problem, u pravilu idu kod zvučnih i eminentnih odvjetnika. Naravno da to "ime" plaćaju!!! Gledajući sa stajališta naše struke, vrlo dobro znamo da neke predmete, podneske bi znali voditi i napisati kolege koji su apsolventi na fakultetima. Ni najmanje ne želim umanjiti vrijednost "eminentnih" imena, ali radi se o novcima. Zatim, ako se radi o predmetu gdje vašem klijentu prijeti kazna zatvora, pogotovo ako se radi o krvnim deliktima, za tog klijenta i njegovu rodbinu koja najčešće plaća, to je veliki događaj u životu, također treba spomenuti i psihičko stanje tih ljudi, ti predmeti sa stajališta prava su često lagani !! ali ne i jeftini...

Tu je kvaka... sve je u psihi... Ljudi misle da će dobiti bolje i više, jer je on poznatiji, jer je on skuplji.. mislim da to nije točno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma totalno je blesav taj marinović, ionako svi pljuju po nama koji radimo u odvjetništvu, jer da smo 50 puta bolje plaćeni neg u njemačkoj (?????), da je tarifa ovakva i onakva (sat kod odvjetnika je po tarifi 250 kn, sat autolakirera je 200 kn, autolakirera ćeš uvijek platiti, odvjetnika malo kad), da odvjetnici deru stranke (sada sam upravo sa zadovoljstvom napisao mukte jedan zahtjev za zaštitu prava radniku koji je otkaz dobio), etc..

nije to ok, naplaćuju u liječnici, zubari, pogrebnici, vrtlari, inžinjeri, i tko sve ne.ćesti i po puno većim ciframa a onda se po odvjetništvu puca iz svih oružja, mada nitko ne pita koliko je to 8 godina osnovne + 4 gimanzije + 4 faksa + 3 stažiranja + pravosudni +...

i sada je marinović svima dao lijepi povod za nastavak hajke..

slažem se da to nije po kodeksu, al još uvijek se u kazneom postupku k.d. ubojstva (makar u perkoračenju nužne obrane) sudi ani magaš, a ne marinoviću, i pogotovo ne odvjetništvu..

inače, ja jesam na strani ane magaš, al to je greška marinovića a ne kolektivna krivnja svih ostalih..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mada nitko ne pita koliko je to 8 godina osnovne + 4 gimanzije + 4 faksa + 3 stažiranja + pravosudni +...

 

znas gdje je prvi problem? briga tvog klijenta za tvoje studentske dane, sto senjega tice mogao si i guske napasati, on hoce reultate.

 

a ti mu naplacujes bez obzira na rezultat (i onda kada izgubis) pa ispada da se placa tvoje studiranje, tvoji pravosudni tvoja stazirasnja a ti od svega toga qrca nisi naucio.

 

inzenjer da ga se plati mora biti uspjesan, vodoinstalater isto, odvjetnik gubi parnice, a ti ga placas jednako kao i da ih dobija. kuzis?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znas gdje je prvi problem? briga tvog klijenta za tvoje studentske dane, sto senjega tice mogao si i guske napasati, on hoce reultate.

 

a ti mu naplacujes bez obzira na rezultat (i onda kada izgubis) pa ispada da se placa tvoje studiranje, tvoji pravosudni tvoja stazirasnja a ti od svega toga qrca nisi naucio.

 

inzenjer da ga se plati mora biti uspjesan, vodoinstalater isto, odvjetnik gubi parnice, a ti ga placas jednako kao i da ih dobija. kuzis?

_________________________________________

 

U 90 posto slucajeva se zna da li ce biti uspjeha u sporu ili ne te se stranci predoce svi eventualni rizici.

Ugovaranje po uspjehu u sporu je najcesce kod naknada stete kada se tuze osobe od kojih se moze naplatiti.

Zamislite da zastupate tuzenika koji je kriv za stetni dogadjaj a vi uspijete dokazati djelomicno i odgovornost tužitelja i onda uspijete prebiti troskove pa vasa strana mora platiti izrazito malo troskova suprotnoj.

gdje je tu uspjeh u sporu i gdje tu odvjetnik dobiva svoju nagradu za trud ako bi islo po vasoj logici?

Pravilo je da se prije nego se preuzme zastupanje stranci kaze koliki su odvjetnicki troskovi i dogovori se nacin naplate. to moze biti razlicito po svakoj radnji, unaprijed dvije radnje pa na kraju obracun ili placanje po okoncanju. moze se dati popust 50% od tarife, odvjetnici svjesno snizavaju vps u tuzbama zbog utvrdjenja da bi takodjer posredno snizili svoje potrazivanje (npr. utvrdjenje vlasnistva na nekretnini se stavi vps od 10000 kn iako se dobro zna da ta nekretnina vrijedi 100 tis eur)

vjerujte vecina odvjetnika posteno radi i zaradi krvavo svaku kunu pa vas molim da ne pricate neistine kada ne znate o tome apsolutno nista.

 

sto se tice ovog marinovica to ce drzavne institucije odluciti sto s njim. eto HOK je ekspresno reagirao i vjerujem da ce se to brzo rijesiti sto se toga tice. drzava nije nista poduzela oko ispitivanja da li je bilo protupravne naplate ili eventualno odavanja tajne kao kaznenih djela.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja se doista nadam da iza ove poruke stoji neki nadoubudni pubertetlija, koji nas sve ovdje provocira sa ovakvim stavovima. u protivnom, Vi ste živi dokaz zašto se obiteljsko naslje u Hrvatskoj tretira kao narodni običaj, a ne kazneno djelo i zašto te jadne žene u konačnici bivaju ubijene.

ne bi bilo loše da si dotični gospodin(ili ne daj bože gospođa) malo prouči pojam prekoračenja nužne obrane i nužne obrane kao takve, te sudsku praksu, pa se onda možemo razgovarati.

a idući put kad tresnete ženu jer ste loše volje, sjetite se da nisu sve žrtve i da neke znaju i vratiti. nakon dovoljno udaraca, u svakoj od nas čuči jedna Ana Magaš, pa možda i u Vašoj...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Povlaštenost žena pred sudovima:

- muž kad ubije ženu kao olakotna okolnost se uzima što je otac

- žena kad ubije muža kao otegotna okolnost joj se uzima što je oduzela djeci oca.

Takva je praksa sudova u RH i nisam čula da ijedna presuda glasi drukčije.

Materijalne privilegije i utjecajni društveni status naročito se vidi u tome što žene za ista radna mjesta dobijaju manje plaće od muškaraca i što će muškarac brže napredovati u istom poslu samo zato što je muškarac.

Žena je diskreditirana činjenicom što je žena jer će rađari, brinuti se za djecu, muža, kuću... a poslodavcima su to negativne predispozicije za zaposlenika.

Za moderatora: da je neki post diskriminirao na temelju rase, religije, nacionalnosti... već bi bio skinut, ali dikriminacija po spolu prolazi!

:horor:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

usprkos histeričnoj galami, podršci medija i retorici gomile ( "svih nas, sve žene" ) Vaše predrasude i primitivizmi više ne prolaze tako lako.

 

Odvjetnik Marinović u afektu je izrekao istinu, bar onakvu kakvu je on iskreno doživljava...

 

Naime, slučaj Luciana, Ane Magaš i odnedavno njihovog 10- godišnjeg sina određen je temeljnim psihijatrijskim poremećajem Ane Magaš - Emocionalno nestabilnim, graničnim, borderline (BPD) poremećajem ličnosti - (vještačenja prof.B. Uglešića i uobičajenost, tipičnost ponašanja, postupaka i motiva same A.M.).

 

Ako je išta nužno u slučaju Magaš, onda je to nužnost postupaka zbog duboko prožimajućeg poremećaja koji bitno odstupa od naše kulture i prava (da..!!!) i koji se manifestira očajničkim pokušajima da se sprijeći istinsko ili zamišljeno napuštanje (frantic efforts to avoid real or imagined abandonment )

 

Obiteljsko nasilje, odnosno nasilje u obitelji nije rodno, ono je odraz, dio, uobičajenih postupaka i odbrambenih mehanizama osoba s poremećajima ličnosti ( graničnim i asocijalnim ) prema bliskim osobama.

 

Štoviše, obiteljsko nasilje je dio proširene kliničke slike ovih poremećaja, najbolje opisane u DSM-IV klasifikaciji duševnih bolesti i poremećaja.

 

Jedino što jest rodno je - spolna distribucija poremećaja i iz toga se dadu izvlačiti nekakvi zaključci.

 

Policijske statistike i podatci kojima se barata u javnosti su "frizirani" , bilo u dnevnopolitičke svrhe (vidi gore navedene osobe i institucije i njihovu glad za društvenim sredstvima ), bilo zbog postupaka iskrivljavanja istine ( distorsion campaign ) i projekcije kojima se služe poremećene osobe.

 

Dakle, ono što Marinović ne razumije i što tumači iskreno na svoj seljački način da je A.M. gadura i okrutni ubojica jest da je ona u smanjeno ubrojivom stanju - zbog brojnih provocirajučih "trigger" faktora i utjecaja alkohola ubila svog supruga, ne zbog nužne obrane, ili prekoraćenja iste, nego samo i jedino zbog svog poremećaja osobnosti.

 

Užasan strah da će vlastito loše mišljenje o sebi biti raskrinkano, jer je uhvaćena u samouništavajućem promiskuitetnom ponašanju ( tipično za BPD jer kroz bol i poniženje koje takvo ponašanje nosi, zaboravljaju unutrašnju bol i dobivaju osjećaj da uopće postoje - slično kao i samoozljeđivanje), strah da će je bliska osoba napustiti, zajedno sa nepriimjerenim ispadima ljutnje i nemogučnošću kontrole emocija ....( sve kriteriji za dijagnozu ) ...dovela je do toga da je A.M. zarila suprugu nož u leđa.

 

Istina je da ona sad ne osjeća ni krivnju , ni patnju..- takve osobe jednostavno nemaju " emocionalno sjećanje". Ako bliska osoba nije tu, oni se ne mogu sjetiti "odnosa" s njom. Za njih činjenice na postoje - činjenice su onakve kako se oni osjećaju.

 

Pravno gledano ne radi se ni o hladnokrvnom ubojstvu, niti o prekoračenju nužne odbrane, a kamoli o nužnoj odbrani..., ali Marinović to ne mora konačno ni razumijeti...

 

On samo osjeća, bolje reći zna da istina nije ono što je govorio u sudnici.......

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma halo, retardi i psihopati, ne priča se o tome da li je dotična poremećena ili nije, da li je kriva ili nije, nego o činjenici da se njezin odvjetnik ponio protivno pravilima struke...svoju iskrenost i moralnost može si sada zataknuti za šešir...ako je smatrao da je kriva, da je ovakva i onakva, loša osoba i što ti ga ja znam što sve ne, te da mu njegovi visoki moralni standardi priječe da brani takvu spodobu, nije je trebao braniti i točka. A ne sad trkeljati po medijima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O, pa onda taj svoj genijalni post polijepi po cijeloj Hrvatskoj pa će svi na jednostavan način postati bolji ljudi... Ma savršeno.

 

Imam pametnijeg posla nego čitati što svaki veliki pravnički um napiše, a da bi postala bolji pravnik trebam, osim tvog genijalng posta, pročitati još puno nevažnih zakona, presuda itd.

 

Čemu filozofija, tip je pokvaren, nemoralan i prekšio je etički kodeks svoje struke.

Kao što bi se kod nas reklo, pustimo neka institucije rade svoj posao, bla bla bla

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poceli ljudi zvati novinare koji masovno prijavljuju odvjetnike da su ih zeznuli za naplatu pa sada ti novinari zivkaju pookolo trazeci neku socnu pricu.

sve da bi bila bolja tiraza.

ma lov na vjestice.

neka drzava bude hitra i neka konacno rijesi korupciju. ali neka pocne od glave a ne od nogu jer zna se tko je na vlasti i kako se dijele novci.

 

necemo mi u europu dok god su takvi mafijasi na vlasti i u oporbi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako bi se to vama svidjelo?

 

...ne bi nam se svidjelo i ne bi bilo profesionalno od masera da priča okolo čije pipice smrde....

 

Međutim, još manje bi mi se svidjelo da nevladina udruga za Brigu i zaštitu o pipicama promovira neopranu, inficiranu i smrdljivu pipicu kao jedini i obavezan oblik higijene za sve nas.

 

Štoviše, još više bi mi smetalo ako bi takav stav nametali agresivnom kampanjom, lažima da su sifilis i gonoreja korisni za opći imunitet i narodno zdravlje, pod prijetnjom zatvora i javne difamacije za sve koji ne misle tako....

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve je to samo novi oblik inkvizicije.

 

zaista sramotno. nismo nimalo odmakli od srednjeg vijeka. badava sva znanost i tehnika. žena kod nas il' je bolesna il' je k...... , samo nije čovjek.

 

šta je najgore, može se ona okolo lijepo tajno je... buckat, al' da niko ne zna. glavno da uvijek ponizno dočeka muža, zahvalna za sve dobrobiti, da ima puno razumijevanja za njegov prekovremeni rad od jutra do mraka, po kojekakvim bircuzima, večerama, nogometnim utakmicama i sl.

 

Šalu na stranu, predlažem da se u škole obvezno uvede boks, karate, hrvanje i sl. borilačke vještine, pa da se ljudi lijepo nauče tuć, a da ne prekorače nužnu obranu.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

sve je to samo novi oblik inkvizicije.

 

zaista sramotno. nismo nimalo odmakli od srednjeg vijeka. badava sva znanost i tehnika. žena kod nas il' je bolesna il' je k...... , samo nije čovjek.

 

šta je najgore, može se ona okolo lijepo tajno je... buckat, al' da niko ne zna. glavno da uvijek ponizno dočeka muža, zahvalna za sve dobrobiti, da ima puno razumijevanja za njegov prekovremeni rad od jutra do mraka, po kojekakvim bircuzima, večerama, nogometnim utakmicama i sl.

 

Šalu na stranu, predlažem da se u škole obvezno uvede boks, karate, hrvanje i sl. borilačke vještine, pa da se ljudi lijepo nauče tuć, a da ne prekorače nužnu obranu.

 

 

 

Naravno treba bit pametan u ovim teskim vremenima.

Mene je npr kolega na radnom mjestu uhvatio za cicu a ja sam njega puknula i uvatila za vrat i bubnula s njim o zid. Sad nakon par godina razmisljam da sam ga ipak trebala jos i nogom raspalit medju jaja jer mi se ono ne cini dovoljno. Sta vi mislite?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad nakon par godina razmisljam da sam ga ipak trebala jos i nogom raspalit medju jaja jer mi se ono ne cini dovoljno. Sta vi mislite?

 

pa, sad..

prva varijanta - pitanje ima li uopće jaja ili nema..i ako nema ništa niste postigli..ako ima, odlično, 5!

druga varijanta - svakodnevno ga hvatati za guzu, cmoknuti u prolazu, pipkati dok radi ozbiljan i važan posao, opipati ta nesretna jaja pa ako ih ima, hvatati kad god stignete, pratiti ga u wc ako treba, dobacivati mu provokativne, lascivne riječi, osmijehe, poglede, upadati u razgovore sa dvosmislenim riječima....

ma, sve što vam padne na pamet..

tko ga #### takvog samouvjernog a napaljenog!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Sad nakon par godina razmisljam da sam ga ipak trebala jos i nogom raspalit medju jaja jer mi se ono ne cini dovoljno. Sta vi mislite?

 

pa, sad..

prva varijanta - pitanje ima li uopće jaja ili nema..i ako nema ništa niste postigli..ako ima, odlično, 5!

druga varijanta - svakodnevno ga hvatati za guzu, cmoknuti u prolazu, pipkati dok radi ozbiljan i važan posao, opipati ta nesretna jaja pa ako ih ima, hvatati kad god stignete, pratiti ga u wc ako treba, dobacivati mu provokativne, lascivne riječi, osmijehe, poglede, upadati u razgovore sa dvosmislenim riječima....

ma, sve što vam padne na pamet..

tko ga #### takvog samouvjernog a napaljenog!!!

 

 

E tu smo sad u fori i fazonu - dec a point! Tu se razlikujemo zene od muskaraca- da sam ja njega vatala po jajcima njemu bi to godilo. jel vidite razliku?

A nama zenama smeta i dira nam dostojanstvo kad nas neko vata za cice,stipka po dupetu isl.

Mislim ipak da sam odabrala prave poteze .

jel vas zanima kako je tip regirao nakon toga? :čeka: :clint: :clint:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....njemu bi to godilo. jel vidite razliku?

 

jel vas zanima kako je tip regirao nakon toga? :čeka: :clint: :clint:

 

je..u pravu ste..ovo za dozivljavanje pipkanja..samo bismo im digli perje i onu stvar takvim potezima..

iako,

ako bi to bilo napadno, učestalo, dosadno, nasrtljivo, bez mjere i osječaja za vrijeme , mjesto i okoliš..mislim da bi im i to počelo smetati..

samo, što onda o nama slika postaje drugačija..

ma, treba ih umlatiti definitivno..mislim, takve tipove, ne sve..nisu svi isti, što jest jest...

 

i, da, zanima me reakcija..da čujem.. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..u pravu ste..ovo za dozivljavanje pipkanja..samo bismo im digli perje i onu stvar takvim potezima..

iako,

ako bi to bilo napadno, učestalo, dosadno, nasrtljivo, bez mjere i osječaja za vrijeme , mjesto i okoliš..mislim da bi im i to počelo smetati..

samo, što onda o nama slika postaje drugačija..

 

Jer je mentalitet naseg drustva takav.

Ja u ono vrijeme nisam imala podrsku niti sam mislila da bi mi odlazak i povjeravanje direktoru nesto rjesio. Nego sam bas zadovoljna sama sa sobom sto nisam glumila zrtvu i skupljala traume nego odmah vratila nazad.

A tip- kad smo se sreli nakon toga pravio se da se nije nista desilo,nasmjesio mi se i nastavio razgovor kao i prije incidenta. ostali smo u normalnim kolegijalnim odnosima - ali naglasavam samo zato sto je okrsaj bio 1:1 jer vracenim udarcem nisam se vise osjetila ponizenom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U 90 posto slucajeva se zna da li ce biti uspjeha u sporu ili ne te se stranci predoce svi eventualni rizici.

 

ma koga muljas?

 

pogledaj si samo ustavni sud, sa izuzetkom razumnog roka koju tuzbu malo dijete zna napisati 95% vam je neosnovano, po toj statistici ispada da ste potpuni idioti, a hocete da vam se placaju kojekakva studiranja, pravosudni, staziranja... sto ste radili i kako ste se educirali kada ni ustav niste savladali?

 

pa si pogledaj one koji rade za fiksnu placu, drzavno odvjetnistvo je u 95% slucajeva uspjesno - u svakom od tih slucajeva ste vi znaci ispusili.

 

uzimate i potpuno promasene slucajeva znajuci da cete izgubiti i opet ih naplacujete, a komunikacija sa strankom vam se svodi na "vidjet cemo sto ce sudac reci".

 

zamisli molim te, vi stranci u 90% slucajeva kazete "ne, sigurno cemo izgubiti" pa vas jadne stranke natjeraju da ih zastupate i to im naplatite.

 

o racunu bokje da ni ne govorim, najveca utaja poreza se vrti upravo u odvjetnickim krugovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pogledaj si samo ustavni sud, sa izuzetkom razumnog roka

 

...a i onda petorica kojima su klijenti poumirali laziraju punomoci i salju tuzbe da pokupe odstete u svoj dzep, sramota, lesinari - sto vam je poduzela kamora, dokle je dosla u tim postupcima? sto radi drzavno odvjetnistvo, to je kazneno djelo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ustavni postupak nije redovni postupak. govorio sam o redovnim postupcima gdje se zna ishod.

 

u pravilu se ustavne tuzbe pisu na inzistiranje stranke koja ne moze prihvatiti cinjenicu da je izgubila. tih 5% su ustvari rijetki slucajevi nezakonitih odluka sudova, a koje ne donosi odvjetnik zar ne?

 

sto se tice drzavnog odvjetnistva tocno je da sa podignutim optuznim aktima uspjevaju u 90% slucajeva. a to upravo govori da sam ja u pravu jer kada stranka dodje mi joj kazemo koje su sanse i upravo je to tih 90% slucajeva gdje se zna ishod.

 

vidljivo je da vi izvrtate i mijesate kaznene postupke sa parnicnim.

vjerujte uspjeh je tih 10% u kaznenim postupcima. pa bilo bi zalosno da drzava dize optuzne akte i da gubi u velikom postotku.

 

o utaji poreza krenite npr. od ugostitelja, doktora, zapravo svi u RH ne prikazuju sve prihode.

u ekonomiji imate nesto sto se zove lafferova krivulja. to je kada vam je porezno opterecenje na svim poljima veliko do odredjene granice ljudi placaju, a nakon sto se predje ta tocka dolazi do porezne evazije

Sigurno ne kazemo stranci "budemo vidjeli sto ce rec" vec je upozorimo na rizike i na stranci je da odluci daljnji tijek postupka. naravno da naplacujemo svoje usluge kao sto sve struke naplacuju svoje usluge a nigdje ne pise da je odvjetnik vezan za uspjeh u sporu, pogotovo nakon sto je upozorio stranku na izglede

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka cast, kolegice, na zadrzanom dignitetu!

Vas primjer realizirane samoobrane, treba nam svima biti model aspirativnog uzora.

 

Kao pripadnik jaceg spola, sa sigurnoscu tvrdim da je ostvarena retorzija bila dostatna (ovisno o intezitetu pipkanja koji ste dozivjeli), te bi udarac medju prepone bio vjerojatno pretjeran.

 

Takodjer se pitam o kakvom se muskarcu radilo, kada je mirno popratio da vi na njemu izvrsite sve navedene manevre, a da vam nije uzvratio!? Vjerojatno mekuscu, kakvim se i pokazao sa svojim primitivnim istupom?!

 

Ne tucem zene, niti sam pobornik nasilja spram istih. Ali ne bi stedio onu koja bi na mene digla ruku.

Znamo da danas ima mnogo "dama" koje pod dojmom popuralizacije borilackih vjestina, tendiraju izigravati frajerice...

 

Srdacan pozdrav,

pravnik i majstor borilackih vjestina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Svaka cast, kolegice, na zadrzanom dignitetu!

Vas primjer realizirane samoobrane, treba nam svima biti model aspirativnog uzora.

 

Kao pripadnik jaceg spola, sa sigurnoscu tvrdim da je ostvarena retorzija bila dostatna (ovisno o intezitetu pipkanja koji ste dozivjeli), te bi udarac medju prepone bio vjerojatno pretjeran.

 

Takodjer se pitam o kakvom se muskarcu radilo, kada je mirno popratio da vi na njemu izvrsite sve navedene manevre, a da vam nije uzvratio!? Vjerojatno mekuscu, kakvim se i pokazao sa svojim primitivnim istupom?!

 

Ne tucem zene, niti sam pobornik nasilja spram istih. Ali ne bi stedio onu koja bi na mene digla ruku.

Znamo da danas ima mnogo "dama" koje pod dojmom popuralizacije borilackih vjestina, tendiraju izigravati frajerice...

 

Srdacan pozdrav,

pravnik i majstor borilackih vjestina

 

 

Svaka cast, kolegice, na zadrzanom dignitetu!

Vas primjer realizirane samoobrane, treba nam svima biti model aspirativnog uzora

 

 

A recite mi moliv vas sta sam trebala napravit? U zemlji u kojoj nema prava, kome sam se mogla obratiti? Tuziti se s njim 10-15 godina pa na kraju da spor padne u zastaru.Reci ga svome tati pa da tata uzme pistolj i upuca ga ili izmlati pa zavrsi u zatvoru?

vjerujte mi ovo je idealno rjesenje a i preporucujem ga svim napadnutim zenama - sve dok ne dobijemo zakone kao u USA- - da sam u USA dobila bih odstetu od firme u miliunima $.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....glupo je zagrizao mamac koji mu je namjestio močni ženski lobi.

 

Poanta ove igre je samo u tome da one ojačaju svoju moč i učvrste teror nad hrvatskim društvom i zdravim razumom koji traje već 15 - ak godina.

 

Zločinačka organizacija ( Sanja Saranavka, Gordana Flauder Buljan, Neva Tolle, Blanka Žigante - Živković, Kristina Turčin, Vedrana Rudan, Sanja Modrić, Ljubica Matijević - Vrsaljko, Jadranka Sloković, Vedrana Rudan i druge.....) , koriste i ovaj slučaj kako bi se dokopali ogromnih društvenih sredstava koje im se dodjeljuju na osnovu lažne, neistinite aktivnosti prodavanja magle koje one nazivaju - " (muško) nasilje nad ženama"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da novinari odaju odvjetnicku tajnu a ne odvjenici...

 

da ga nitko nije nista pitao i da novinari nisu kopali, da novinari nisu pratili pozorno suđenje ne bi bila niti otkrivena tajna.

 

a zapravo ovdje se radi o javnoj tajni.

 

sve se zna, a novinari su najpametnija stvorenja na svijetu..

 

ne poznam niti jednu profesiju koja se razumije u svaku drugu profesiju, bilo to medicina, bilo pravo, brodogradnja stogod...

 

ako se slucajno u nesto ne razumijete, ne pitajte vjestaka, pitajte novinara!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

....glupo je zagrizao mamac koji mu je namjestio močni ženski lobi.

 

Poanta ove igre je samo u tome da one ojačaju svoju moč i učvrste teror nad hrvatskim društvom i zdravim razumom koji traje već 15 - ak godina.

 

Zločinačka organizacija ( Sanja Saranavka,

 

 

Gordana Flauder Buljan, Neva Tolle, Blanka Žigante - Živković, Kristina Turčin, Vedrana Rudan, Sanja Modrić, Ljubica Matijević - Vrsaljko, Jadranka Sloković, Vedrana Rudan i druge.....) , koriste i ovaj slučaj kako bi se dokopali ogromnih društvenih sredstava koje im se dodjeljuju na osnovu lažne, neistinite aktivnosti prodavanja magle koje one nazivaju - " (muško) nasilje nad ženama"

 

Vedranu Rudan si spomenio 2 puta. :bonk:

 

Bojis se zena a? eeeeeeeeheeeeee

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sto se tice drzavnog odvjetnistva tocno je da sa podignutim optuznim aktima uspjevaju u 90% slucajeva. a to upravo govori da sam ja u pravu jer kada stranka dodje mi joj kazemo koje su sanse i upravo je to tih 90% slucajeva gdje se zna ishod.

 

 

jel' zato državno odvjetništvo podiže tužbe protiv majki koje ne plaćaju alimentaciju (neki dan na naslovnicama novina), a kad treba naplatit alimentaciju od jadnih očeva, onda ne moš' nać nit jednog odvjetnika koji bi to napravio po svojoj redovnoj cijeni.

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

....glupo je zagrizao mamac koji mu je namjestio močni ženski lobi.

 

Poanta ove igre je samo u tome da one ojačaju svoju moč i učvrste teror nad hrvatskim društvom i zdravim razumom koji traje već 15 - ak godina.

 

Zločinačka organizacija ( Sanja Saranavka, Gordana Flauder Buljan, Neva Tolle, Blanka Žigante - Živković, Kristina Turčin, Vedrana Rudan, Sanja Modrić, Ljubica Matijević - Vrsaljko, Jadranka Sloković, Vedrana Rudan i druge.....) , koriste i ovaj slučaj kako bi se dokopali ogromnih društvenih sredstava koje im se dodjeljuju na osnovu lažne, neistinite aktivnosti prodavanja magle koje one nazivaju - " (muško) nasilje nad ženama"

 

Flauder? a koja ti je ta?

I dvije Vedrane Rudan...

žele ojačati svoju moč.....buahahahaha, koji nepismeni lik...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tko ne postuje zakon treba istog treba sankcionirati i to je to.

zakoni trebaju vrijediti za sve jednako bilo muske zenske, crne bijele etc

 

ovim bi bez suvišnog razglabanja bilo sve rečeno..i pametnom dosta.. i trebalo bi staviti

:closed:

 

ali, kako smo svi mi jako pametni, i svi sve znamo, garant slijedi daljnja "detaljna analiza i procjena ..."

 

moj komentar je :horor:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

 

Ne tucem zene, niti sam pobornik nasilja spram istih. Ali ne bi stedio onu koja bi na mene digla ruku.

Znamo da danas ima mnogo "dama" koje pod dojmom popuralizacije borilackih vjestina, tendiraju izigravati frajerice...

 

Srdacan pozdrav,

pravnik i majstor borilackih vjestina

 

 

ja sam bila ta koja koja je predložila uvođenje borilačkih vještina u škole da bi se ljudi (muški i ženski rod) potukli kak Bog zapovijeda, bez prekoračenja nužne obrane.

 

pozdravljam sve koje su se javile svojim iskustvima i mišljenjima, ali bih htjela ukazati na ono pisano između redova:

 

1. upravo je gore citirani gospodin pravnik i majstor borilačkih vještina pokazao ono što sam željela, a to je, da žena ne može prekoračiti nužnu obranu, jer svaka obrana koja nije daleko preko nužne može izazvati samo ono što je gospodin gore rekao.

 

2. zaista mislim da je bolje da svoje sputane strasti muškarci ispolje u ravnopravnim bitkama, nego u fizičkom i psihičkom nasilju nad ženama koje nesvjesno vrše već stoljećima. ako mislite da nisam u pravu, navest ću samo ono iz nedavne prošlosti:

 

- nedjeljna radio-emisija 2. programa Radio Zagreba . refren koji se vrtio prije petnaestak god. : nedjelja - najljepši dan- majka kuha pere i sprema, a otac ide na špicu

 

-slučajan razgovor Bosanaca: kako Dalmatinci lijepo znaju uživat - kartaju, piju, meze; žene raade.

 

zaista ne razumijem zašto netko misli da je ženama jednako lijepo radit kao muškarcima ić na špicu, ili kartat, pit i jest.

 

a šta sa onim ženama koje vole gradit, istraživat, bavit se umjetnošću. šta će jadni muškarci . ko će im kuhat, prat i sve to.

 

iako smo u fizičkom i mentalnom smislu zaista različiti, jedni i drugi robovi smo jednakih duhovnih potreba i istih strasti.

 

zato bi se barem pravo trebalo izdiići iznad te zatucane sredine koja nije nimalo odmakla od one davno prpoznate od Edgara Allana Poe-a: vole je jer je mrtva, i suditi jednako muškarcima i ženama, poštujući jednako njihova zakonom utvrđena prava.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

I zene su svemu tome krive jer su pasivne.

 

tako je! i trebao ju je magas jos bolje mlatit jer je ona neambiciozna mrcina. zapravo je on njoj htio pomoci da polozi vozacki ispit! a ona njemu - noz u ledja nnnnnn. a samo joj je htio potaknuti ambiju samarom, dva.

 

i ja sam zensko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne mogu vjerovat da jedna žena može nešto takvo napisat.

 

muškarci mogu bit i debeli i stari i pijani, i uvjek su šarmantni, a žene su dobre samo dok su mlade i lijepe, i još k tome moraju bit obrazovane, vrijedne, uredne, odane supruge, brižne majke i znat vozit auto ako to muž smatra potrebnim.

 

o Bože moj, pa i žene imaju pravo bit stare, il' neobrazovane, pa i pijane ako to žele, i na kraju imati pravo na odvjetnika koji poštuje kodeks odvjetničke komore.

 

šta je sa slobodom volje, misli govora. šta to vrijedi samo za muškarce.

 

u svakom slučaju, ako gospodin ex odvjetnik nije moga kontrolirati svoje strasti u slučaju obrane jedne mlade žene, te se zbog toga ponio totalno neprofesionalno, to je ipak njegov problem.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

I zene su svemu tome krive jer su pasivne. Ja sam zensko pa opet mogu reci da je pola zena sto ih poznam pasivno-nikakve dinamike u njima ni potrebe za skolovanjem,daljnjom edukacijom,vozackim ispitom,zadovoljenjem elementarnih potreba u braku.....

 

budimo realni, i te žene su odgojile neke druge žene, doma su gledale isto takve pasivne majke a vrlo vjerojatno i pasivne očeve, pa što bi one bile drugačije...samo ponavljaju obrazac...a uostalom, ona koja nije bila zlostavljana u braku ne može znati koliko je teško prekinuti zlostavljanje, posebno ono psihičko, kad nakon godina uvjeravanja i sama povjeruješ kako si glupa, nesposobna i niškoristi, bez obzira na stupanj obrazovanja...da ne pričamo o tome da gomila žena nema podršku svojih roditelja i obitelji, jer još uvijek je bitnije što će selo reći....ipak živimo u jednoj u globalu užasno zatucanoj zemlji...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

budimo realni, i te žene su odgojile neke druge žene, doma su gledale isto takve pasivne majke a vrlo vjerojatno i pasivne očeve, pa što bi one bile drugačije...samo ponavljaju obrazac...a uostalom, ona koja nije bila zlostavljana u braku ne može znati koliko je teško prekinuti zlostavljanje, posebno ono psihičko, kad nakon godina uvjeravanja i sama povjeruješ kako si glupa, nesposobna i niškoristi, bez obzira na stupanj obrazovanja...da ne pričamo o tome da gomila žena nema podršku svojih roditelja i obitelji, jer još uvijek je bitnije što će selo reći....ipak živimo u jednoj u globalu užasno zatucanoj zemlji...

 

 

 

 

 

Da, tocno tako. Zene se krecu po tocno odredjenoj sabloni (i ja sam zensko) -obrascu i taman da im i ukazes na to nece izaci iz sablone nego ce uporno tuci po mrtvom magarcu.

isto tako i muskarci imaju svoje sablone.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad svi svršavaju na tom Marinovuću. Pa nije samo on taj kojemu je krenulo kad je njegova žena postala ministrica. I Tomčićeve i Čačićeve tvrtke i tvrtke od saborskih zastupnika i članova vlada, pomoćnika i sličnih i njihove su tvrtke, tvrtke njihove djece i kumova su naglo počele rasti kad su postali dio vladajućeg establišmenta. I to sve u skladu sa Zakonom o javnim nabavama i ostalim

pozitivnim propisima.

Nego, to sad nema veze, već nam je važan samo taj čovjek. Ne branim ga, ali možda bi njegov grijeh trebalo staviti u nekakvu relaciju naspram ostalih, staviti ga u nekakav kontekst. Da, to.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodin Marinović si je malo taj dan popija... Slušalica u uhu mu je malo zujala jer se stvorila neka mikrofonija u studiju, pitanje baš i nije dobro čuo, pojma on nije imao što govori..

Kontekst je krivo shvatio od novinarke iako ga je ona ponovo izričito pitala, ali nije on to kužio... vjerovali ili ne, to je prava istina..

I sada predlažem da se ostavimo ove teme, HOK će svoje napraviti, javno mijenje svoje, a vi ostali kolege predlažem vam da razgovarate na malo višoj razini.

A ostali koji nisu pravnici, koristite druge forume gdje možete daleko slobodnije pisati.. (iskon) i slično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Gospodin Marinović si je malo taj dan popija... Slušalica u uhu mu je malo zujala jer se stvorila neka mikrofonija u studiju, pitanje baš i nije dobro čuo, pojma on nije imao što govori..

Kontekst je krivo shvatio od novinarke iako ga je ona ponovo izričito pitala, ali nije on to kužio... vjerovali ili ne, to je prava istina..

I sada predlažem da se ostavimo ove teme, HOK će svoje napraviti, javno mijenje svoje, a vi ostali kolege predlažem vam da razgovarate na malo višoj razini.

A ostali koji nisu pravnici, koristite druge forume gdje možete daleko slobodnije pisati.. (iskon) i slično.

 

 

Lijepo ga vi branite - malo si ga je popio - krasno - malo ovo malo ono - nista strasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko ga ne brani. Svako mora odgovarati za svoje postupke, on će platiti cijenu. Samo kažem, nažalost, nije on jedini, malo se izlanuo pa je sada frka na njega.. Žao mi je Magašice.. al, mislim da će instancijski sud smanjiti kaznicu.. ma vidit ćemo..

Čujte, moja plaća je i dalje mala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Gospodin Marinović si je malo taj dan popija... Slušalica u uhu mu je malo zujala jer se stvorila neka mikrofonija u studiju, pitanje baš i nije dobro čuo, pojma on nije imao što govori..

Kontekst je krivo shvatio od novinarke iako ga je ona ponovo izričito pitala, ali nije on to kužio... vjerovali ili ne, to je prava istina..

I sada predlažem da se ostavimo ove teme, HOK će svoje napraviti, javno mijenje svoje, a vi ostali kolege predlažem vam da razgovarate na malo višoj razini.

A ostali koji nisu pravnici, koristite druge forume gdje možete daleko slobodnije pisati.. (iskon) i slično.

 

a ovaj portal je tvoj? uvjet da se ovdje debatira je da si pravne struke? ozbiljno? što se nivoa na kojem se raspravlja tiče, postoje administratori da uvode red, nije li tako?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ha... Da.. Tvoje riječi su vulgarne, proste i primitivne.

Ne znam koliko imaš godina, ali eto, sjetim se nekih ljudi koji su jako lizali neke dijelove tijela Franji Tuđmanu, pa se ne sjećam da si naciju preko foruma podsjećao na to, kao i čitav niz skandala ne tako davnih 90 tih godina..

Pa se eto sjetim još nekih supovaca, iliti majora JNA.. kao dragi gospodin Šišljagić.. Nenad Ivanković magistrirao na temi socijalizma... Uglavnom, svi objedi na račun Marinovića bi i prihvatio, ali da osjetim da se svi oblici nepravdi i nepoštenja kritiziraju.. Ovdje osjećam jednu jaku dozu antagonizma.....

 

 

 

editirano!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm, hm.. Nije mi drago što mi je prethodna poruka editirana.. ilit obrisan njen dio. Gazite po mojim autorskim pravima, haa.. dobro, dobro, znam da bi tada trebao otvoriti svoju net. stranicu..

 

Uglavnom, dragi dušebrižnici, domoljubi, katolici, imate vrlo kratko pamćenje, a eto, za mene kažu da i previše lošega pamtim, valjda sam zlopamtilo... ili samo znam zbrojiti dva i dva..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobri su ti osječaji. A godina imam dovoljno da budem objektivan i sjećam se 90-ih pa i malo prije. Ti koje braniš dizali su ruku za ostanak u Jugi, a sad odjednom puni amnezije vole svoju domovinu.

 

Nova ergela mladih filozofa tipa Sandi Blagonić koji je serucko u svoje tangice kad je bio rat, a sad onako "velik" od utega i pameti analizira i Tuđmana i branitelje i sere do iznemoglosti dok se ne ulovi kako se sam divi svojoj pameti.

 

####š čovjeka koji samo sere i kritizira, a ne daji niti jedan konkretan i argumentiran prijedlog za rješenje situacije.

 

Boli me ona stvar i za te koje si nabrojala i sve takve bez obzira u kojoj se stranci nalazili. Hrpa idiota sa floskulama od kojih većina nije niti imala pola zaposlenog u svojoj tvrtki nego kao i većina mislilaca i teoretičara poteklih iz komunizma razrađuje beskonačne teze.

 

Nažalost, povijest je pokazala da se mi samo znamo borit za tuđa prava i interese pa mi jedino preostaje da zaključim da hrvatima treba diktatura, ako je tako onda neka bude sa hrvatskim predznakom.

 

:xwave:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Grozno. Ograničeni i stereotipni umovi još se usude lajati, nakon svega što se dogodilo u ovoj državi.

Nitko nije morao biti direktni sudionik rata da bi znao što se događalo u ratu. A osim toga, radnici i seljaci su ginuli, ne znam ni jedan slučaj da je "zlatno djetešće" bilo na fronti, a čisto sumnjam da si i ti. A što se tiče komunista, ti si svršavao na govore Tuđmana, najvećeg komunista, predsjednika nogom.kluba "Partizan", autora nekoliko knjiga na temu socijalizma, osobe koja je svoj životni vijek proživjela u Beogradu.. pa stoga ti savjetujem da si iztetoviraš na čelo "hrvat".

 

 

editirano!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ti djete sreće i uzvišenih radničkih i seljačkih ideala. Radnici i seljaci su ginuli skupa sa zlatnim djetešcima koja su išla na front a tamo se nije pitalo tko je seljak, radnik, poduzetnik.... Pa valjda je i neko tvoj bio tamo.

 

A tko je branio Tuđmana da si se tako uzrujala. A barem je pokrenuo rascjep ####ne države Jugoslavije ako ništa drugo ali je i pogriješio u mnogo stvari.

 

Suština je svega da je najlakše pljuckat po 90 i šta je bilo krivo, i svi su oni krivi i lopovi i nezna još koji ####. Odje... Bilo je puno toga pa je prošlo. Ali nije sve bilo krivo da se samo tako može srat po svemu.

 

Ko kad ####ćka sere po svemu, a malo mi i vučeš na njenu retoriku. Grozno, joj, invazija na BiH, a sve onako kul, profesorski, nema šta, a voli se retuširat na slici. Pa budi kakva jesi.

 

Kako se ja usudim samo lajati, pa mogu valjda malo, jel smijem. A ovo hrvat sam si istetoviro na k..cu, a kako sam na njegove govore tako bi i tebi po licu.

 

 

Vole te tvoji Vesna ####ć i Sandi Blagonić.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija