Jump to content

Ovrha


Amilov

Preporučene objave

Pozdrav. 

Kao razvedeni otac neko vrijeme nisam uplačivao alimentaciju na račun bivšoj supruzi. Na temelju toga pokrenute su ovrhe. 

Bivša supruga tvrdi da sud pokreće ovrhe a ne ona.

Problem je što sam joj ja davao na ruke alimentaciju te me je ona ovršila. Prilikom izjave centru za sicijalnu skrb izjavila je da je dobivala na ruke i  s time priznala da je lagala na sudu a ja sam nelegalno ovršen.

Sad dva pitanja.

Tko pokreće ovrhe, sud ili ona te kako.

I drugo. Ako je već ovrha u tijeku recimo za 10 mjesec i ja joj naknadno uplatim novac na račun, mora li ona obustaviti ovrhu?

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Amilov je napisao:

Tko pokreće ovrhe, sud ili ona te kako.

Na čemu je ovrha? Jeste li blokirani preko Fine odnosno ukoliko jeste, što stoji u Očevidniku na Fini? 

Prije 2 minuta, Amilov je napisao:

Ako je već ovrha u tijeku recimo za 10 mjesec i ja joj naknadno uplatim novac na račun, mora li ona obustaviti ovrhu?

Ako ju je ona pokrenula izravnom naplatom preko Fine, tada ona mora i povući ovršnu ispravu sa Fine da bi Fina prestala postupati. Ako je ovrha napravljena posredstvom suda, tad ona ili Vi morate tražiti od suda prestanak postupanja po ovršnoj ispravi, a sve da ne bi došlo do dvostruke naplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav,

 

trebam pomoc. U rujnu 2016 godine fina salje poslodavcu obavjest o otvaranju zasticenog racuna. Poslodavac vrsi uplatu place na zasticeni i blokirani racun. U prosincu 2016 poslodavcu dolazi rjesenje o ovrsi. Sto se u ovom slucaju treba provoditi, i dalje uplata na blokirani ili ovrha koja je stigla.

 

kako je to bilo 2016 godine dali se za uporiste gleda ovrsni zakon koji je vrijedio 2016 godine ili ?

 

hvala unaprijed na pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, aleksd je napisao:

U rujnu 2016 godine fina salje poslodavcu obavjest o otvaranju zasticenog racuna. Poslodavac vrsi uplatu place na zasticeni i blokirani racun. U prosincu 2016 poslodavcu dolazi rjesenje o ovrsi. Sto se u ovom slucaju treba provoditi, i dalje uplata na blokirani ili ovrha koja je stigla.

Može malo pojašnjenje ovog pitanja. U rujnu 2016. je osoba blokirana ovrhom na novčanim sredstvima na Fini, a u prosincu iste godine poslodavac zaprima rješenje o ovrsi na plaći? Je li u pitanju isti dug, pa je u međuvremenu došlo do promjene predmeta ovrhe i prelaska na plaću?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 27 minuta, aleksd je napisao:

kako je to bilo 2016 godine dali se za uporiste gleda ovrsni zakon koji je vrijedio 2016 godine ili ?

Primjenjuje se Ovršni zakon koji je bio na snazi u vrijeme pokretanja ovršnog postupka. Sad je pitanje kada je Vaš pokrenut, jer u ovršnom postupku postoji mogućnost promjene predmeta i sredstva ovrhe, i tada se donose posve nova rješenja o ovrsi, ali to ne znači da se primjenjuje novi Ovršni zakon koji je bio na snazi u tom trenutku, već Ovršni zakon koji je bio na snazi u vrijeme prvog pokretanja postupka, bez obzira koliko je kasnije bilo pokušaja promjena predmeta i sredstava ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Može malo pojašnjenje ovog pitanja. U rujnu 2016. je osoba blokirana ovrhom na novčanim sredstvima na Fini, a u prosincu iste godine poslodavac zaprima rješenje o ovrsi na plaći? Je li u pitanju isti dug, pa je u međuvremenu došlo do promjene predmeta ovrhe i prelaska na plaću?

Radi se o dva razlicita duga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prednost se određuje prema danu primitka ovršnoga prijedloga. Ako je ovršni prijedlog upućen kao preporučena pošiljka putem pošte, dan predaje u pošti smatra se danom primitka. Ako su ovršni prijedlozi primljeni istoga dana, založna prava imaju istu prednost, a tražbine s istom prednosti namiruju se srazmjerno, ako se već ne mogu namiriti u cijelosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija