Jump to content

Braniteljska mirovina


tomkuk

Preporučene objave

31.05.1956. Godine

Prije 36 minuta, malicovjek je napisao:

Nazalost momentalno nemate pravo na prijevremenu starosnu mirovinu, nemate navrsenih 35 godina radnog staza, sa 26 mjeseci u DR imate ukupno 30 godina i 2 mjeseca radnog staza.

Molim tocan datum rodjenja kako bi vam mogao odgovorio o drugim mogucnostima vaseg umirovljenja.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, tomkuk je napisao:

31.05.1956. Godine

 

Postovani,

Prema clanku 26., stavka 2., tocka b), novog braniteljskog zakona (ZOPHBDR-a) ciji pojedini clanci stupaju na snagu od 01.01.2019.god., dobna granica za stjecanje prava na starosnu mirovinu propisana Zakonom o mirovinskom osiguranju snižava se, i to  za po jedan mjesec za svaki mjesec sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske u borbenom sektoru.

Prema gore navedenom kako vi imate provedenih 26 mjeseci (2 godine i 2 mjeseca) provedena u DR (borbrni sektor) u punu starosnu mirovinu mogli bi ici sa datumom 01.04.2019.god kad navrsite 62 godine i 10 mjeseci zivota.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , tomkuk je napisao:

Imam pitanje u vezi ostvarivanja prava na braniteljsku mirovinu. Rođen sam 1956. Godine, imam ukupno 28 godina radnog staža i 26 mjeseci borbenog sektora. Zanima me da li imam pravo na prije vremenu braniteljsku mirovinu. 

Poštovani tomkuk,

Vjerujem da Vam je poznat  iznos  pripadajuće minimalne starosne braniteljske mirovine, ako nije, možete očekivati iznos  od  2.947,39  kn.

Lijep pozdrav

Izracun mirovine.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija