Jump to content

Ugovor o najmu stana


Croalpha

Preporučene objave

Postovanje,interesira me zna li netko odgovor na moje pitanje jer sam vec par dana u dilemi

 

Naime,podstanar sam sa zenom i djetetom,imamo ugovor na odredjeno vrijeme (godinu dana)koji je presutno obnovljen.

O cemu se radi..najmodavac nam je dosao prije par dana i rekao da nazalost mora povecati stanarinu za 400 kn(iako placamo fiksnu cijenu u kojoj su sve rezije ukljucene),te ukoliko nam to nece odgovarati,moramo se seliti.

Medjutim,ono sto mene muci je krecenje stana.u ugovoru pise da se stan vraca u prvobitno stanje(bio je okrecen kad smo dosli),ali sa izuzetcima koji su nastali normalnim koristenjem stana.eh sad,na zidu ima koja mrlja ili flekica pa me znam dali se to smatra posljedica nastala normalnim koristenjem stana ili je moja duznost okreciti stan?

Znam da nema pravo podici najamninu ali mi smo se svejedno odlucili odseliti jer nisu bas divni ljudi

 

Jos uz to,prije 10 mjeseci imali smo poplavu u kuci za koju gazda smatra da smo mi krivi(jer sam bacao papirnate rucnike u wc skoljku),iako je moguce da je bilo sto drugo zastopalo.mi smo njemu odmah rekli za poplavu i da je probilo na zid sobe,nastala je fleka.znaci,10mjeseci on nije sanirao fleku i to se prosirilo na skoro pola zida i sad trazi od nas kako bi bilo u redu  da saniramo pola iznosa stete..

 

Molim Vas za pomoc,vrijeme nam curi..mladi smo roditelji i nemamo puno iskustava,i imam osjecaj da nas zele "ogulit"..

Procitao sam zakon o najmu stanova i zakon o obveznim odnosima,ali i dalje ne znam pravi odgovor na svoja pitanja..

 

Ps.imaju 3000kn naseg pologa,a cijena najamnine sa rezijama je 2300kn

 

Hvala Vam unaprijed svima

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam najljepsa na odgovoru.

Oko krecenja stana ce tesko odustati,tako da im moram nac u zakonu gdje pise da nisam to duzan napraviti,odnosno uvrstiti to pod normalnu upotrebu prostora.

A sto se tice fleke,tek oko toga im ne bih popustio jer smo zapravo 10mjeseci obitelj i ja zivjeli u vlazi,te promatrajuci zakon bi ih mogao cak i tuziti,sto mi ne pada na pamet,ali samo zelim da me financijski ne terete za to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija