Jump to content

kako osnovati povezano društvo ako imaš tvrku


bonitabanana

Preporučene objave

Imate više načina: tako da prvo društvo bude osnivač drugog društva, odnosno da ga financira, da imaju međusobno povezane udjele ili da međusobno sklope poduzetnički ugovor na način koji navodite, da ako prva tvrtka bude u dugu, da se druga obvezuje davati joj pozajmice radi isplate duga (ne možete sklapati ugovor na izričitu štetu ijednog društva, jer ćete u tom slučaju odgovarati, morate postići računovodstvenu ravnotežu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, ja imam tvrtku d.o.o. 20 godina, a moja sestra j.d.o.o.. Trenutno sam u problemu i željela bih sve poslovanje (financijsko)prebaciti na njezinu tvrtku koja je bila u mirovanju do sada. Želim izbjeći ovrhu, jer se radi o kriminalcima, koji kada dobijem presudu će zbrisati i ne budem se mogla naplatiti. Ali ne želim nju dovesti u problem-zato smo htjeli nešto osnovati s povezanim društvom. Znate li kako postupiti u skladu sa zakonom , a izbjeći neželjeno.

Hvala:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija