Jump to content

mirah

Korisnik
  • Broj objava

    21
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Sve što je mirah objavio

  1. Vodite računa: nakon 120 dana neprekidne blokade računa FINA podnosi zahtjev za pokretanjem stečajnog postupka...
  2. Otvaranje stečaja ne zaustavlja prekršajne postupke. Idite na ročište, izložite svoj slučaj i molite da radi navedenih okolnosti odrede ukor ili neku blagu kaznu. Poduzeće u stečaju kaznu ne bi trebalo platit (to je tražbina nižeg isplatnog reda), iako prekršajni sudovi istu znaju poslati na ovrhu putem Fine, pa je onda potrebno potraživati u stečaju novac nazad (ako se stečaj provodi). Kazna za odgovornu osobu je naplativa bez obzira na stečaj, pa se zato potrudite na ročištu da bude što manja.
  3. Ne. Banka ima pravo samoinicijativno Vam otkazati ugovor o vođenju računa.
  4. Je li stečaj proveden, ili je otvoren i zaključen? Ne, stečajni upravitelj nije dužan voditi računa o tuđim prijavama, već ih zaprimiti i evidentirati.
  5. Poštovani Ivane, G. Linić se sigurno nije osobno zamarao s Vašom tvrtkom, ali dozvolite da odgovorim na Vaše pitanje protupitanjem: je li Vam u dokumentima opeda upisana zabrana otuđenja?
  6. Poštovana, Znate li možda da li i obrt dohodaš u stečaju treba predati dva godišnja obračuna? Kao firme? Unaprijed hvala Vama, ili nekom tko zna odgovor.
  7. Kupili smo stan u nekad privatnoj kući, koja danas ima pet stanova i garažu, tj. šest suvlasnika. Jedan od suvlasnika, koji ima dva stana u zgradi, tvrdi da nismo obvezni organizirati brigu o zajedničkim dijelovima zgrade, jer on ima 50% stambenog prostora (u metrima kvadratnim). Može li me netko uputiti na propise koji uređuju to područje? Unaprijed hvala.
  8. Mali ispravak: ne nakon godinu dana, nego nakon 60 dana neprekidne blokade.
  9. Ovo je za Vas sretno rješenje. Kad sud zatraži, ići ćete u Narodne novine i kupiti obrazac za popis imovine kojeg ćete popuniti i ovjeriti kod javnog bilježnika. Naravno, popunit ćete da firma nema imovine (opet naravno, ako je stvarno nema). Sudac će Vas ispitati na okolnosti na ročištu, te donijeti odluku kojom poziva vaše vjerovnike da predujme iznos (oko 20-30.000 kn) za troškove st. postupka. Tu se u takvim slučajevima redovito nitko ne odazove, pa sudac donese rješenje o otvaranju i zatvaranju stečajnog postupka, temeljem koje se Vaša firma briše iz sudskog registra. Vaš trošak je onaj trošak ovjere potpisa kod javnog bilježnika, mislim do 100 kn.
  10. Mislim da u slučaju kad radnik da otkaz on nema pravo na naknadu. Mislim, kažem.
  11. Kad jednom dođe do otvaranja stečajnog postupka, onda se pravila igre odvijaju prema njemu. A ona su za dužnika prilično okrutna. Ne znam radi li se ovdje o dužniku pravnoj ili fizičkoj osobi... Jedini tko može prodavati (unovčavati) imovinu stečajnog dužnika jest stečajni upravitelj, osim u slučaju kad na njoj postoji založno pravo (stečajni sudac ako to ovrhom ne napravi stečajni vjerovnik). Za bingo je kasno, igrao je do objave o pokretanju stečaja
  12. Web stranicu možeš otvoriti i kao osoba koja nudi određene usluge, ne samo kao firma. Bitno je da imaš otvoren žiro-račun (ne tekući) na kojeg možeš primati uplate za autorske honorare.
  13. Ima li netko iskustva što me čeka kod suca za prekršaje jer sam kao poslodavac u Ugovoru o radu na određeno vrijeme (greškom) izostavila razlog sklapanja ugovora? Znam koje su predviđene zakonske kazne, ali kakva je praksa?
  14. Uistinu sam zahvalna na vašem mišljenju. Dozvolite još samo malu napomenu: cijevi i kabele nisam mijenjala iz čista mira. Najprije su cijevi pukle i uzrokovale pravi potop. Kabele sam mijenjala kad je počelo smrdjeti na izgorenu plastiku i kad smo shvatili da možemo izgoriti jer je instalacija dotrajala. Također, kadu sam ugradila jer sam trebala održavati higijenu mom djedu koji je bolovao od tumora prostate. Mislite li da sud ima razumijevanja za te 'trivijalnosti'? Hvala unaprijed.
  15. Ne, ali mi smo plaćali većinskom vlasniku, ujedno stvarnom.
  16. Moj djed je bio nositelj stanarskog prava. Umro je 1994. Predmet o prijenosu se rješavao punih 12 godina, bolje rečeno nije se rješavao. U međuvremenu se uveo termin zaštićenog najmoprimca. Da, stanarinu smo uredno plaćali poštanskom uplarnicom vlasniku stana.
  17. Pukle su vodovodne cijevi radi dotrajalosti (ne samo kod mene), morala sam izmijeniti dio električne instalacije jer je bila dotrajala i prijetilo je izbijanje požara, morala sam ugraditi kadu koje nije bilo, kao i platiti završne radove da to sve zatvorim u zidove, keramičare da zalijepe neke pločice na to sve skupa... Ne pitam za redovno održavanje. Jedan od suvlasnika (jedini kojeg sam poznavala) znao je za to sve i nije se bunio, dapače.
  18. Nakon 15-godišnjeg upravnog postupka za prijenos stanarskog prava deložirana sam iz stana u privatnom vlasništvu. Tijekom postupka to pravo mi je najprije dodijeljeno, pa mi je oduzeto, pa je žalba usvajana.... Još dok je nositelj prava (moj djed) bio živ, a ja živjela s njim u zajed.domaćinstvu u nekoliko navrata radila sam nužne popravke. Pitanje: prije par godina (prije deložacije) zatražila sam sudskim putem povrat uloženih sredstava. Sad sam dobila poziv na raspravu. IMAM LI UOPĆE PRAVO NA TA SREDSTVA? Moja bivša odvjetnica kaže da imam, ali ona je tvrdila i da ću dobiti status zaštićenog najmoprimca, pa sam završila na ulici.
  19. Može li mi netko napisati kako da zatražim preotvaranje ostavinske rasprave radi naknadno pronađene imovine? Mislim na formu (tekst zahtjeva). Nemam odvjetnika, a radi loših iskustava ne želim ga ni uzimati. Hvala
  20. Moj stari sagradio je kuću na parceli koja se na katastru i zemljišniku vodi na njemu. Problem je nastao kod legalizacije objekta i vađenju katastarske podloge. Naime, ispada da naša zemlja nije 'ispod kuće i okućnice' koje su sagrađene i koje bez ikakvih sporova koristimo od 1970., već desetak metara dalje. U katastru su svjesni da karta područja ne odgovara stvarnom stanju. Čak potražujemo manje kvadrata nego je upisano. Upućeni smo na ispravni postupak, koji je u tijeku. Zapelo je kod potpisa vlasnika susjednih parcela. Stvarni vlasnici nisu i knjižni, tj. nisu ni pokrenuli postupak uknjiženja. Knjižni vlasnik je umro 1920. i ne vidi se direktna veza između njega i stvarnih vlasnika Pitanje: Je li rješenje u pokretanju postupka stjecanja prava vlasništva dosjelošću, i šta mi je sve potrebno navesti (elaborat o izmjeri, svjedoci)?
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija