Jump to content

molim pravni savjet


anonimno

Preporučene objave

Muž i ja kupujemo stan u Zagrebu gdje već 8 godina imamo prijavljeno prebivalište, imamo dvoje djece a oboje smo podrijetlom iz Istre.Suprugov otac mu je pred 2 godine darovnim ugovorom darovao stan od oko 70 kvadratnih metara (Pula)no mi tamo samo ljetujemo. Darovni ugovor je prijavljen na Poreznoj ali nije promjenjeno vlasništvo u Katastru. Sada me interesira da li ćemo morati platiti porez pri kupnji nekretnine u Zagrebu tj. da li postoje kakve mogućnosti da budemo oslobođeni od plaćanja poreza pri kupnji stana? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oslobadanje poreza se stjece samo za prvu nekretninu,nije bitno kako je stecena ,kupnjom,darovanjem itd,ali pogledajte na koga je ovaj stan koji navodite,ako je na supruga,onda vi ovaj stan stavite na sebe-posto vam je prva nekretnina vi ste oslobodeni poreza koj bi trebali platiti.Sto se tice moguceg reagiranja supruga ,ako bi doslo eventualno do rastave nije uopce bitno na kog glasi stan posto ste suvlasnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tice se prodaje stana ciji su vlasnici moj otac i majka. Stan je dogovoren izvjesnu sumu uzeta je kapara 30% i potpisan i overen predugovor u Pravnom sudu u Sarajevu 10.11.2006.u kome je navedeno da ce se ostatak isplatiti 28.11.2006. U medjuvremenu kupac se predomislio pa me interesuje kakve su posljedice ako kupac raskine ugovor, a kakve ako prodavac raskine? Hvala na saradnji

Zax

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija