Jump to content

UGOVOR O KUPOPRODAJI - OVJERA KOD BILJEŽNIKA


anonimno

Preporučene objave

Pitanje: tata i njegov brat su prodali zemlju. Kapara od strane kupca data je u gotovini, ali uz pismeni trag sa potpisom obiju strana. Ugovor je sklopljen kod javnog bilježnika, ali novac tek treba biti nama predan. Kupac je naveo da novac tek treba dobiti, te da će nam isplatiti u gotovini. Svih pet primjeraka potpisanog i ovjerenog ugovora su kod nas dok novac ne stigne.

Pitanje: da li kupac može u ovom trenutku doći kod javnog bilježnika, izvaditi kopiju Ugovora i uknjižiti se kao vlasnik?

Da li smo mi samim time što smo sklopili Ugovor, zaštićeni, iako ćemo novac dobiti u gotovini, a ne na račun (a znam da javni bilježnik je dužan svaki Ugovor o kupoprodaji prijaviti Poreznoj Upravi)?

Hvala na brzom odgovoru

Laurinia

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

porez na promet nekretnina plaća kupac, a ne vi. nije važno da li primate novac na ruke ili na račun, bitno je što piše u ugovoru: ako u ugovoru stoji sintagma "prodavatelj bez daljnjih privola ili odobrnja dozvoljava kupcu uknjižbu prava vlasništva..." to bi moglo biti nezgodno. ali, koliko sam razumio iz svih navedenih okolnosti, neće biti problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija