Jump to content

nekretnina


anonimno

Preporučene objave

Ja i zarucnik dali smo kaparu za staru kucu koja je usput dvojni objekt,mi kupujemo dio kuce-vlasnice su dvije sestre,svaka za svoju polovicu.Dio kuce koji smo mislili kupit bio je prazan godinu/dvije....da bi druga sestra kad je cula da je prodaja u tijeku izbila zid koji djeli kuce i uselila se i zauzela polovicu jer je to njeno nasljedstvo.....U pravilu,po papirima taj je dio kuce bio zbilja njen prije 15 g...ali su se njih dvije mijenjale,prva-vlasnica naseg buduceg dijela dala je drugoj stagelj-zidani u zamjenu za taj dio kuce,jer nasa vlasnica ima 6 djece a nemoze zivjet u dvije sobe,a ova druga 1 djete....Da stvar bude jos gora ni jedna nije imala novaca sve te god. da ucta u katasteru to novo stanje.....nista nije evidentirano.-Prema nasljednici ova druga je vlasnik te druge polovice.Krajem 12 mj. meni istice ugovor o kupnji...do tad smo se obavezali isplatit kucu....Ne zelim platit nesto sto neznam jel moje,bojim se da nas vlasnica zeli zavuc da nam propadne ugovor i ostanemo bez kapare i kuce..kako da se ogradim s pravne strane??? molim vas pomozite tek mi je 20g a imam lude probleme :-( pomozite

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hoce li mi biti pametno da ja kupim onaj ostatak što "mojoj" vlasnici pripada papirima i napravim s njom novi ugovor????Pa nek se ona sa svojom sestrom dogovara oko tog dijela kuce kako god zna i umije,a ako to na kraju pripadne "mojoj" vlasnici (ona je tamo zivjela vise od 10g-čula sam da stjece pravo vlasnistva nad tim ako stanuje vise od 10 god,)ja mislim da je to jedino sto se moze napravit! :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija