Jump to content

Zakon o sigurnosti prometa na cestama


anonimno

Preporučene objave

Koje je službeno tumačenje članka 163, stavak 2. Zakona o sigurnosti prometa na cestama?

 

 

Članak 163.

(1) Vozač i putnici tijekom vožnje u motornom vozilu na sjedalima na kojima su ugrađeni sigurnosni pojasevi, dužni su koristiti pojas na način koji je odredio proizvođač sigurnosnog pojasa.

(2) Vozač osobnog automobila ne smije na prednjem sjedalu prevoziti osobu koja je pod utjecajem alkohola ili droga, dijete mlađe od 12 godina niti na stražnjem sjedalu dijete mlađe od pet godina, osim u slučaju kada na stražnjem sjedalu ima pričvršćenu dječju sjedalicu, u kojoj dijete mora biti vezano.

(3) Novčanom kaznom od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač i druga osoba koja postupi suprotno odredbama ovoga članka.

 

 

Naime, ja smatram da je ovim stavkom određeno da se dijete do 5 godina mora uvijek voziti u autosjedalici na stražnjem sjedalu pa sam se iznenadio kad sam pročitao određena tumačenja koja naglasak stavljaju na riječ "vozač" i tumače da dijete u sjedalici mora biti samo ako u autu nema suvozača (koji bi ga onda valjda smio voziti u naručju)?!?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ne želim ja ništa tumačiti, navodno je to tumačenje MUP-a, zato sam i šokiran - blago rečeno!

Možda zbog takvog "tumačenja" ne kažnjavaju vozače koji djecu voze kao krumpire.

Možda zato vlastitu djecu voze njihove žene u naručjima!

 

Moje dijete uvijek je u autosjedalici - od dolaska iz rodilišta. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija