Jump to content

konkretno


anonimno

Preporučene objave

18.03.2005. prekršaj. 8.mj.2005. stiže prekršajni nalog. pišem prigovor u roku. još ništa nije stiglo(28.11.2006.)što dalje? što je zastara izvršenja, a što apsolutna zastara? relativna zastara je ukoliko u god. dana ne bude pokrenut postupak, jel, što kod mene nije slučaj?nešto se pričalo da će produžiti zastaru na 3 god. jel to već nastupilo i ako je da li vrijedi za stare prekršaje-učinjene prije izmjene zakona?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Budući ste uložili prigovor na prekršajni nalog, sudac će provoditi redovan prerkšajni postupak, a to znači glavne rasprave. niste naveli o kojem se prekršaju radi. mogu se saslušati i svjedoci, ovisno o prekršaju i policajci koji su utvrdili prekršaj. kad sudac sasluša sve svjedoke, ako ih ima i izvede cjelokupni dokazni postupak, zaključit će raspravu i donijeti rješenje. na rješenje ćete imati pravo žalbe. za zastarni rok od tri godine ne znam da li to uopće postoji. a što se tiče vašeg prekršaja mislim da se na vas neće primjenjivati taj novi za kojeg navodite da je 3 godine zastarni rok jer ste vi prerkšaj počinili po starom zakonu. jedino ako se vode načelom da se ide prema zkonu koji je blaži z apočinitelja. što se tiče zastare izvršenja ona nastupa dvije godine od pravomoćnosti rješenja o prekršaju. vama to nije važno jer vaše rješenje nije psotalo pravomoćno jer ste uložili žalbu i ne može se ići na izvršenje dok psotupak nije okončan praovmoćno. nadam se da sam pomogla

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

radi se o vožnji u alkoholiziranom stanju. dakle ako prekršajni sudac ne donese rješnje o prekršaju za 2 i pol mjeseca, sve pada u zastaru ili ako drugostupanjski sud ne donese rješenje na žalbu koju mislim uložiti nakon što dobijem rješenje u roku od 2 i pol mjseca? i što ako rješenje stigne kasnije-kad već nastupi zastara. što onda? pozvati se na zastaru na koji način i kome?hvala puno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u oba slučaja ako nastupi zastara sud na to pazi po službenoj dužnosti. nemate se na što vi pozivati. to se tako radi. sud će donijeti, lznači u slučaju zastare, rješenje ozastari, a vi primjerak nećete dobiti. jer vam sudac nije dužan reći da je zastara. nekaad je praksa bili da vps drugostupna rješenja donosi vrlo brzo kad se radi o aklkoholu. sad ne znaqm. u svakom slucaju je zastara moguca žalite se pa ćete vidjeti. ovo sto napisah nije sveto pismo, sve je moguće, pa i da sudac donese rješenje u ta dva mjeseca, a iz svega proizlazi da hoće, pa i to da vps odluči u roku. nikad se ne zna. sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala, hvala...da, znam da je sve moguće, ali ipak...prekršajni sudac još mora voditi postupak, saslušanja isl. da bi uopće donio rješenje o prekršaju, a onda ide moja žalba u roku 15 dana u zagreb, pa dok oni to riješe, nadam se zastari...ali čula sam da ljudi dobiju rješenja i godinu dana nakon zastare s nekim datumom od pred godinu i jedan dan...al, dobro, vidjet ćemo..ako mi se to dogodi, opet se javim, heheh

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija