Jump to content

Ovrha nasljednika


Crni Josip

Preporučene objave

Poštovani, moja majka kao jedina vlasnica određenih nekretnina preminulamje 2014.g. još za života svu nepokretnu imovinu je darovnim ugovorom prenijela na moju sestru, koja je nakon smrti ostala živjeti u kući koju je dobila! 

2018.g. sestra nije platila struju 10 mjeseci, te je HEP putem odvjetnika došao do djelomičnog rješenja o nasljeđivanju gdje stoji da ja nasljeđujem novac na banci, tj. pokretnu imovinu, temeljem čega su po javnom bilježniku donijeli ovrhu nadamnom, kao jedinim dužnikom!?!

Sestra nikad nije prenijela podatke HEPu o smrti majke!

Šta napravit, kako se obranit????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Crni Josip je napisao:

Sve piše

Poštovani, puno bi bilo lakše i jednostavnije dati Vam odgovor, kada bi jednostavno odgovorili na moja postavljena pitanja, jer da piše sve ili da je sve posve jasno iz Vaše objave, sigurno Vam ne bih postavljala pitanja.

prije 3 sati , Crni Josip je napisao:

nema nikakvih nasljednika!!

Temeljem čega ovo tvrdite ili što je onda po Vama djelomično rješenje o nasljeđivanju s kojim ste naslijedili imovinu?

prije 3 sati , Crni Josip je napisao:

Odvjetnik je iskopao samo moje ime, nije provjeravao katastar i terenski tko ima posjed!!

Ovrhovoditelj je postupio po zakonu i temeljem rješenja o nasljeđivanju, Vas kao nasljednika je pozvao da podmirite dugove ostavitelja. E sad, kod Vas je malo kompliciranija priča, jer je majka preminula, a dug je napravila sestra...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ponavljam još jednom, Ja sam nasljedio samo račun na banci, konkretno zadnju mirovinu id 1.200,00 kn, dok su sve nekretnine u vlasništvu sestre i NISU bile predmet ostavinske rasprave!!!!

Po meni je odvjetnik postupio krajnje nisko, bezobrazno i neprofisionalno, o čemu sam izvjestio i Državnu odvjetničku komoru!!

uređeno: od Borbena7
Neprikladno obraćanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, Crni Josip je napisao:

Ja sam nasljedio samo račun na banci, konkretno zadnju mirovinu id 1.200,00 kn, dok su sve nekretnine u vlasništvu sestre i NISU bile predmet ostavinske rasprave!!!!

Vi ste po završenom ostavinskom postupku naslijedili, to što ste naslijedili od preostale imovine, a ona nije ništa naslijedila. Vi zato odgovarate za majčine dugove, ali samo do visine vrijednosti naslijeđene imovine. Mada je ovdje u prigovoru bolje ići s činjenicama da to nije majčin dug, već sestrin, a da je ona propustila prenijeti vlasništvo brojila na sebe s obzirom da su nekretnine na njeno ime i da s njima nemate apsolutno ništa, pa tako ni pravo na korištenje električne energije.

Prije 12 minuta, Crni Josip je napisao:

Po meni je odvjetnik postupio krajnje nisko, bezobrazno i neprofisionalno, o čemu sam izvjestio i Državnu odvjetničku komoru!!

Ovrhovoditelj je postupio sukladno Zakonu o nasljeđivanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija