Jump to content

Međunardno prabo


anonimno

Preporučene objave

Poštovani,

 

Imam dupli problem sa jednom tvrtkom iz Turske s kojom sam suradjivao u turizmu. Sva placanja su isla preko njihove company kreditne kartice koja nije bila prisutna pri vršenju transakcije ali od njih imam pismenu potvrdu da mogu iznose naplatiti s njihove kreditne kartice.

Moja banka me je sada obavjestila da banka vlasnika kartice zahtjeva "chargeback" za sve njihove iznose i da ja te novce moram vratiti banci - pošto nemam potpisa na "slipu" pos terminala nemam osnove za naplatu kažu...

 

Činjenica je da je firma meni poslala pismene autorizacije koje banka sad ne prihvača jer je za njih jedini oblik potvrde potpis i fizička prisutnost kartice a ne pismena autorizacija firme.

 

Firmu namjeravam naravno tužiti pa me zanima kako ću to napraviti pošto oni nisu u Hrvatskoj itd...

 

Dali neko ima iskustva sa tim i dali mi možete preporučiti neki ured koji se bavi s tim vrstom međunarodnog prava i koji ima iskustva sa radom kartičnih kuča, banaka...

 

Hvala na odgovoru!

 

Jernej

jernej@dubrovnik-ps.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nejasno ste, barem meni, to izložili.

 

Sporovi sa međunarodnim elementom su složena stvar jer otvaraju više pitanja.

 

Npr., gdje je posao sklopljen, da li je sklopljen preko interneta ... pa treba pogledati koje se pravo primjenjuje itd.

 

Inaće, oglašavanje i preporuka odvjetnika preko interneta i uopće reklamiranjem, nije dopuštena i sankcionira se (nažalost je tako kod nas, ameri i neke druge zemlje imaju drugačiji sistem).

 

Sigurno postoji neki ured u Dubrovniku koji to može preuzeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija