Jump to content

javna nabava


anonimno

Preporučene objave

Tajnica sam glazbene škole. Ove 2005. godine napravili smo plan nabave po kojem planiramo kupiti 6 pianina čija je sveukupna vrijednost oko 120.000,00 kuna.

Pianina smo planirali kupiti svaki mjesec po jedan, znači na 6 mjeseci.

Mene sada zanima postupak prilikom kupovine, znači, moramo li mi dobiti 5 ponuda bez obzira što kupujemo mjesečno, ne prelazi 20.000,00 kuna

Molila bih nekoga, tko zna da mi objasni ovaj postupak, što sve moram učiniti a da bi bilo u skladu sa zakonom

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko ja znam, bitno je da iznos na toj stavci sa koje će ići nabava pianina prelazi 20.000 kn..i mora se ići sa ovim postupkom (ponude, odabir i sl.)

Pretpostavljam da ste dostavili Vaš financijski plan (godišnji) temeljem kojega su Vam i odobrena sredstva za određene namjene, i to za svaku stavku (potrošni-kancelarijski materijal, izvanredni troškovi...i sl.) u točno određenom iznosu, ali u ukupnom iznosu za cijelu godinu, a Vi će te tijekom godine tražiti sa pojedinih stavki i prema potrebama određeni iznos..

Tako da nije bitan način na koji ste planirali kupovinu (svaki mjesec po jedan)..

(Usput: kako znate da će Vam svaki mjesec biti i doznačen iznos potreban za kupovinu i plaćanje kojega budete tražili..? Nama bezbroj puta, iako unaprijed tražimo za recimo sl. putovanje, popravke, i sl. uopće ne dostave...pa se na sve čeka po par mjeseci, odnosno, kada se oni gore smiluju..ili, iako nam je račun za struju recimo 500 kn i to svaki mjesec unatrag 1-2 godine, oni uredno dostavljaju 399 kn..?!, pa se pitam po kojem to receptu određuju)..

 

Osim toga, ovo što pitate treba znati i na to paziti, te Vas upozoriti, osoba uposlena u računovodstvu.

Tako je barem kod nas.. A, sjećam se i da je stigao naputak u kojemu je sve bilo pojašnjeno..

(ovo govorim iako nismo isto ministarstvo, ali smo na proračunu)

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija