Jump to content

Obračunska ne poštuje 1/3 plaće!!!!!


anonimno

Preporučene objave

Poštovani,

imam nedozvoljeni minus u dvije banke od prije. Nisam neplatiša, već sam bio bez posla. Sad radin u HŽ. Ta dva minusa dvije različite banke su došla od suda ovrhom na naplatu na 1/3 palće. Čovjek koji radi u obračunskoj službi mi je napravio sljedeće:

-za prvu ovrhu oduzeo 1/3 brutto plaće

-za drugu napisao ispod toga Erste bank, kao da je podignut kredit i stavio ratu isto kao 1/3 brutto plaće

-nakon svega toga mi oduzme još porez na dohodak i postojeća zaduženja

 

Koliko znam jedna bi ovrha trebala ići na "čekanje". Međutim on ne želi skinuti ovrhu. Napravio je kao da nije ovršni postupak, već napisao kako sam naveo. Nakraju dobijem isplatu na banci cca 500-700kn. Što da radim???

Hvala

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne zanam red prvenstva isplata kad su ovrhe u pitranju, ali bih istaknula slijedeće:

Nikako nije ispravno da vam oduzima iznose od brutto plaće, najprije treba obraćunati brutto plaću, ustegnuti dopriose, porez i prirez, te onda od netto iznosa skidati kredite, ovrhe i sl.

Obratite se osobi koja vam radi obračun, a ako ne ide, onda nekom njegovom šefu.

Nije tu samo vas oštetio, već i državu kojoj se to sigurno ne bi svidjelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija