Jump to content

Obračun plaće (kako?)


Ekokong

Preporučene objave

Pozdrav i molim pomoć

Ostala sam bez alimentacije koja je išla ovrhom na plaću.

Ovrha(2005) je išla u postotcima a njegov kredit je bio na čekanju

Unazad nekoliko godina

Nečijom greškom u firmi mog bivšeg knjižili su alimentaciju kao kredit i došlo je do zavrsetka odplate (1000 kn ) sad nitko ne može naći rješenje o ovrsi. Svi savjetuju (ne telasaj)

Može se to riješiti novom tužbom ali ja bih to izbjegla jer nije moja krivica. Kako ih prisiliti da isprave definitivno njihovu grešku? Prijetiti inspekcijom,tužbom?

 

uređeno: od Ekokong
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isplaćivan je ma moj račun ali vjerovatno pod krivom partijom

Riješenje o ovrsi je pisala odvjetnica na temelju sudskog riješenja(čuva spise 10 godina)

3 djece 12% po djetetu dok postoje uvjeti. Jedno dijete je redovan student i uvjeti ispunjeni. 

U firmi na obračunu su zamjenili partije ili kako to knjiže. Pravnica u firmi kaze ja ne radim obracun ali on je svoje odplatio.

Nije ga se vršilo na određeni iznos vec na % pa je nemoguće da je odplatio

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ekokong je napisao:

Riješenje o ovrsi je pisala odvjetnica na temelju sudskog riješenja(čuva spise 10 godina)

Rješenje o ovrsi ne može pisati odvjetnik. 

, Ekokong je napisao:

3 djece 12% po djetetu dok postoje uvjeti.

Ovo bi značilo što? Kako glasi izreka odluke ili rješenja kojega imate?

, Ekokong je napisao:

Jedno dijete je redovan student i uvjeti ispunjeni.

A što je sa ostalih troje?

, Ekokong je napisao:

U firmi na obračunu su zamjenili partije ili kako to knjiže. Pravnica u firmi kaze ja ne radim obracun ali on je svoje odplatio.

Je li onda u pitanju pogrešna uplata ili se poslodavaca sam ovlastio prestati naplaćivati ovrhu?

, Ekokong je napisao:

Nije ga se vršilo na određeni iznos vec na % pa je nemoguće da je odplatio

Ovisi o sadržaju te Vaše odluke tj. kako u njoj glasi obveza dužnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav 

Kome se obratiti (direktoru? za odvjetnika nemam novca)
Kako dokazati pogrešno obračunavanu visinu alimentacije
3 djece × 12%
Od 7 mj. 2014 isplaćivan fiksni iznos do 8 mj.2019 kad je obustavljena isplata iako postoje uvjeti(jedno dijete redovan student)
Kome i kako predložiti nekakvu nagodbu da se izbjegne parnica?
Hvala
Očajna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, Ekokong je napisao:

Pozdrav

Nema potreba da otvarate sa istim upitom novu temu, tako da sam Vam ovaj upit spojila i ovdje možete nastaviti komunikaciju.

, Borbena7 je napisao:

Rješenje o ovrsi ne može pisati odvjetnik. 

Ovo bi značilo što? Kako glasi izreka odluke ili rješenja kojega imate?

A što je sa ostalih troje?

Je li onda u pitanju pogrešna uplata ili se poslodavaca sam ovlastio prestati naplaćivati ovrhu?

Ovisi o sadržaju te Vaše odluke tj. kako u njoj glasi obveza dužnika?

Da bi dobili odgovor, potrebni su odgovori na ova pitanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Presuda koju ja imam glasi

 

Tuzenik je dužan plaćati na ime uzdržavanja počev od 1. rujna 2005 do zakljucenja gl.rasprave za sve 3 iznos od 1.446.00kn a od zaključenja rasprave pa dok za to budu postojali zakonski uvjeti za svako dijete 15% od plaće(45% za sve 3).

Do 7 mj 2014 uredno isplaćivano od tad počinje isplata identičnog iznosa za svaki mjesec do 8 mj 2019 kad prestaje isplata s obrazloženjem da je on svoje otplatio.

2 djece zavrsilo školovanje ali otac nije pokretao prestanak uzdržavanje za njih.

Sad koliko imam saznanja to će učiniti.

Kako da dokažem pogrešno obračunavanje? Ima li načina da mi se isplati razlika kojom sam oštećena zbog -nečije greške-

Vrijedi li se obratiti direktoru firme ili nekoj (kome?) instituciji da na osnovu moje sumnje napravi uvid u obračun obustave

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Ekokong je napisao:

Ovršni prijedlog ili rjesenje je u njegovu firmu poslala moja odvjetnica koja ne čuva spise starije od 10 godina pa ona tog rjesenja nema a u firmi isto tvrde da ga u arhivi ne mogu naći

Ovršni prijedlog može napraviti odvjetnica, ali rješenje o ovrsi na temelju njega donosi sud ili javni bilježnik. Obratite se onda njima za izdavanje ovjerene kopije tog rješenja, te po istom možete tražiti provedbu ovrhe npr. preko Fine za tu neisplaćenu razliku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Ekokong je napisao:

1996g 

Vanredno studira i radi 2 godine

(2018 bila redovan student)

Nije bitno, da li je redovan ili izvanredan student, već da li uredno ispunjava svoje obveze kao npr. da redovno upisuje godine, da studira na istom fakultetu i slično. Zatim, je bitno kolika su joj primanja po radu, jer su ona svakako osnova da otac može tražiti umanjenje iznosa alimentacije (ukoliko redovno ispunjava svoje obveze na fakultetu).

prije 14 sati , Ekokong je napisao:

1998g

Redovno studira 2.gKif

Za redovno ispunjavanje obveza vrijedi kako sam Vam i navela tj. nije bitno da li je redovan ili izvanredan student.

prije 14 sati , Ekokong je napisao:

1999g

2018 zavrsila školovanje i radila od 7mj do 12mj

Trenutno nezaposlena

Isplata alimentacije prestala u 8mj 2019

Punoljetno dijete koje je završilo obrazovanje, a ne može se zaposliti, roditelji su dužni uzdržavati godinu dana nakon prestanka obrazovanja ako dijete nije navršilo dvadeset šest godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala u svakom slučaju

Pomogli ste mi po pitanju ovršne isprave (mogu je tražiti od suda)

Pravo na alimentaciju znam da ima redovan student za vanredne nisam znala

Sljedeci korak mi je otici u firmu oca i pokusat se dogovoriti da isprave obračun  na 45% jer od 2014 je uplaćivan iznos(minimalni zakonski koji sam vidjela u tablici tu negdje na forumu) 1373.08.kn

Pa cu vidjeti sta ce mi u firmi reći

Usput....otac pokušava nagovoriti kćeri da se odreknu potraživanja.grrrr baš me razočarava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Ekokong je napisao:

Pomogli ste mi po pitanju ovršne isprave (mogu je tražiti od suda)

Ukoliko je u bilo kojem trenutku sud posredovao, tada bi dokumentaciju mogli potražiti u arhivi suda. Naravno ovo napraviti što prije, jer također postoje rokovi čuvanja spisa.

prije 4 sati , Ekokong je napisao:

Pravo na alimentaciju znam da ima redovan student za vanredne nisam znala

Kad su u pitanju punoljetna djeca, pravo na alimentaciju ima i izvanredan student koji redovito izvršava svoje obaveze.

prije 4 sati , Ekokong je napisao:

Pa cu vidjeti sta ce mi u firmi reći

Ajde javite povratnu informaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija