Jump to content

Kazna za prolazak kroz crveno


Bonappetit

Preporučene objave

Bratu mi je dosao zahtjev da preda podatke tko je vozio auto 10.06.2020 u 10:50 i prijeti mu kazna po Clanku 59, stavka 5 (prolaz kroz crveno svijetlo na raskrizju) te je propisana kazna za ovaj prekrsaj od 3-7 tisuca kuna.

Koliko sam upoznat na semaforu nepostoji kamera (na tom krizanju) te nije zaustavljen na licu mjestu vec je kazna dosla na kucnu adresu. Tesko se sjetit jucerasnjeg rucka, a kamoli tog navodnog prolaska kroz crveno.

Kakve su mu opcije posto zadnjih 5 godina nije kaznjavan za nijedan prekrsaj te nema upozorenja.

- Da li se kazna moze izbjeci ili umanjiti,

- Da li je moguce ostati bez vozacke dozvole,

- Da li mu se moze dokazat prolazak kroz crveno?

- Da li je moguce da privatna osoba prijavi prekrsaj s obzirom da sumnjamo na postojanost kamere na tome raskrizju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Bonappetit je napisao:

- Da li se kazna moze izbjeci ili umanjiti,

Izbjeći ne, umanjiti da. (nakon što prijavi sebe da je vozio i nakon što dobije nalog na koji se može žaliti)

prije 6 sati , Bonappetit je napisao:

Da li je moguce ostati bez vozacke dozvole

Moguće je, ali nije izgledno ako mu je ovo prvi takav prekršaj. Policija u pravilu za ovaj prekršaj predlaže 1 mj. zaštitne mjere, ali to sud često ukida.

Tek za drugi i treći ponovljeni prekršaj su propisane obavezne minimalne mjere od 3 tj 6 mjeseci.

prije 6 sati , Bonappetit je napisao:

Da li mu se moze dokazat prolazak kroz crveno?

Naravno. Opažanje policijskog službenika je dovoljan dokaz, ne treba postojati nikakva kamera.

prije 7 sati , Bonappetit je napisao:

Da li je moguce da privatna osoba prijavi prekrsaj s obzirom da sumnjamo na postojanost kamere na tome raskrizju

Ova mogućnost je gotovo sigurno isključena. Privatna osoba može prijaviti ali se po tom pitanju nebi ništa desilo.

U Vašem slučaju je prekršaj, pretpostavljam, utvrđen po neposrednom zapažanju policijskog službenika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Prošao sam kroz crveno svijetlo i dobio sam kazni  520€ i ako platim u roku 8 dana dovoljno je da platim 2/3 kazne.Time bi automatski dobio mjesec dana zabrane upravljanja vozilom! Mene zanima kada bi uložio prigovor (najčešće suci ako niste recidivist ukidaju mjeru zabrane upravljanja) i prihvatim novčanu kaznu ....kolika bi bila novčana kazna?tj.isplatili mi se žaliti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U slučaju priznanja i kajanja išla bi nešto dolje, a u najgorem slučaju ne može biti veća od ove koja ti je sad određena, a i opet imaš pravo plaćanja 2/3. Mjeru bi ti vjerojatno ukinuli ako je prvi put.

Uglavnom, ako bi išao putem priznanja i olakotnih okolnosti (nekažnjavanost, mala primanja...), najvjerojatnije bi bilo ublažavanje kazne i ukidanje mjere, a u najgorem slučaju bi dobio isto kao i sada (plus nešto sitno sudskih troškova).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija