Jump to content

Izdavanje rješenja o utvrđivanju građevne čestice


Prava123

Preporučene objave

Pozdrav, 

imam pitanje vezano za postupak izdavanja rješenja o utvrđivanu građevne čestice zemlje. Naime, radi se o tome da smo dobili poziv za uvid u spis predmeta za postupak izdavanja rješenja o utvrđivanju građevne čestice.

Radi se o čestici zemlje koja je podjeljena na dva suvlasnika kao 1/2 zemlje svakom i isto tako kuća koja se nalazi na istoj parceli. 

Problem je u tome što su moji roditelji kada su kupili parcelu 80-ih godina kao jedini vlasnici kuću sagradili ne na sredini parcele već malo više u jednu stranu. Nakon što je kuća sagrađena polovicu zemlje i kuće je moj tata prepisao na svog brata (uredno su gradili kućusa građevinskom dozvolom).

Kuća i parcela su po pola, ali kako sada ide kada npr. moj rođak (dundov sin) hoće parcelizirati zemljište i etažirati kuću. Da li mi moramo njemu dati dio zemlje u zamjenu za dio gdje je kuća ušla u "njegovo" jer kuća nije građena po sredini parcele ?

Nadam se da sam bila dovoljno jasna. 

 

Hvala puno na odgovoru unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Izdavanje rješenja o utvrđivanju građevne čestice
prije 21 sati , Prava123 je napisao:

Kuća i parcela su po pola, ali kako sada ide kada npr. moj rođak (dundov sin) hoće parcelizirati zemljište i etažirati kuću. Da li mi moramo njemu dati dio zemlje u zamjenu za dio gdje je kuća ušla u "njegovo" jer kuća nije građena po sredini parcele ?

Pri predavanju zahtjeva za izdavanje Rješenja o utvrđivanju građevinske čestice predaje se i prijedlog parcelacije na osnovu koje bi se i izdalo rješenje i vjerovatno da se u izračun površine i određivanje međe uzeo u obzir suvlasnički omjer od 1/2, tako da je moguće da uračunat i dio koji vi trenutno koristite. Međutim, ukoliko ne postoji jasno odvojen jedan i drugi dio kuće duplim zidom, što bi značilo da se ne radi o poluprislonjenim građevinama nego o građevini sa više stamebnih jedinica, parcelacija kao takova nije moguća. Ovakovo što se moglo prije sa Idejnim projektom, no kao što rekoh ako ne postoji dupli zid više ne. Eventualno je moguće etažiranje građevine na vaš i njegov dio sa jasno određenim pripadcima i MU tko što koristi od dvorišta. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija