Jump to content

Pravomocna presuda prvostupanjskog suda


Zoran Dody

Preporučene objave

Na drugoj raspravi prekrsajnog suda zbog prometne nesrece sudac je vrsio suceljavanje mene(okrivljenik) sa svjedokom(sudionik u nesreci) re istog svjedoka sa drugim svjedokom. Sudionik nesrece je bio protiv mene,a drugi svjedok za mene. Prihvacen je iskaz sudionika nesrece(iako nista nije rekao,osim sto je pitao moze li popiti tabletu za smirenje). Donesena je presuda kojom sam proglasen krivim, a u pranom lijeku je napisano da je presuda pravomocna i da nemam pravo zalbe. Sto da ucinim? Nije valjda da je ukinut visoki prekrsajni sud ili je zakon promjenjen pa o svemu odlucuje prvostupanjski sud. Napominjem da su ignorirani moji prigovori na zapisnik iako je izglrdalo u diktatu da su usvojeni te je ignoriran moj zahtjev za prometnog vjestaka. Dodajem da je bila nesreca sa materijalnom stetom na mom autu jer se pomenuti "svjedok" zaletio u moj auto svojim. Hvala za savjete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav, vjerojatno se radi o prekršajnom postupku koji je uslijedio povodom prigovora na obavezni prekršajni nalog. kada se takav prekršajni postupak na prekršajnom sudu prvog stupnja okonča presudom kao u vašem slučaju, onda je ona odmah pravomoćna i nema prava žalbe.

druga je stvar kada se na sud ide povodom optužnog prijedloga, u tom slučaju je dopuštena i moguća žalba na visoki prekršajni sud RH.

u vašem slučaju možete podnijeti ustavnu tužbu ustavnom sudu, a postoje i izvanredni pravni lijekovi.

jedna je mogućnost da angažirate i platite vještaka prometne struke. ukoliko njegovo vještačenje bude povoljno po vas, možete tražiti obnovu postupka.

u svakom slučaju su vam opcije dosta ograničene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Iustitia_ZD je napisao:

pozdrav, vjerojatno se radi o prekršajnom postupku koji je uslijedio povodom prigovora na obavezni prekršajni nalog. kada se takav prekršajni postupak na prekršajnom sudu prvog stupnja okonča presudom kao u vašem slučaju, onda je ona odmah pravomoćna i nema prava žalbe.

druga je stvar kada se na sud ide povodom optužnog prijedloga, u tom slučaju je dopuštena i moguća žalba na visoki prekršajni sud RH.

u vašem slučaju možete podnijeti ustavnu tužbu ustavnom sudu, a postoje i izvanredni pravni lijekovi.

jedna je mogućnost da angažirate i platite vještaka prometne struke. ukoliko njegovo vještačenje bude povoljno po vas, možete tražiti obnovu postupka.

u svakom slučaju su vam opcije dosta ograničene.

Kažnjen sam sa 4000,00kn + sudski troškovi 500,00kn(sve u državni proračun). Para nemam, a pogotovo sad kad dobijem minimalac. Od 18.10.2020 nastaavit će mi skidati 1/4 od plaće zbog ovrhe koju imam. Pitanje: Ako ne platim u zadanom roku ili ako ne platim nikako(ako dobijem na lotu koji ne igram platit ću:) ) mogu li mi preinačiti kaznu u zatvorsku, rad za opće dobro ili će se pokušati naplatiti ovrhom?

P.S. Mogu li predati/i kome) zahtjev za izvanredno preispitivanje presude jer se postupak vodio zaista nepravedno i šarlatanski.

Prvo, suočenje mene i svjedoka(sudionika u prometnoj nesreći), pa suočenje istog tog svjedoka sa drugim svjedokom. Sudac je u zapisnik ubacio svoje mišljenje u kojem je naveo da sam ja gledao u pod, a drugi svjedok je gledao u suca, a sudionik nesreće je nas obojicu gledao u oči.(Nije istina jer sudionik nesreće nije ništa rekao, osim što je nervozno mahao rukama i pitao suca može li popiti neku tabletu, valjda za smirenje). Drugom svjedoku koji je vidio nesreću sudac "nije povjerovao". Poanta je u tome što prilikom diktata zapisnika ovo nije navodio, već je "potiho" to ubacio u zapisnik(podvalio mi), Diktirao je i neke moje prigovore u zapisnik, ali  toga nije bilo u pisanom obliku. Dao sam mu i fotografije nesreće i fotoelaborat, ali je isto ignorirao. A ujedno mi je pokazao policijsku skicu koja nije uopće bila vezana za pravo mjesto nesreće, prigovorio sam, ali....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Zoran Dody je napisao:

Kažnjen sam sa 4000,00kn + sudski troškovi 500,00kn(sve u državni proračun). Para nemam, a pogotovo sad kad dobijem minimalac. Od 18.10.2020 nastaavit će mi skidati 1/4 od plaće zbog ovrhe koju imam. Pitanje: Ako ne platim u zadanom roku ili ako ne platim nikako(ako dobijem na lotu koji ne igram platit ću:) ) mogu li mi preinačiti kaznu u zatvorsku, rad za opće dobro ili će se pokušati naplatiti ovrhom?

ide na prisilnu naplatu, a ako nije plaćeno u roku 2 godine onda se kazna zamjenjuje radom za opće dobro. ako onda odbijete radit idete u zatvor.

prije 1 sat, Zoran Dody je napisao:

P.S. Mogu li predati/i kome) zahtjev za izvanredno preispitivanje presude jer se postupak vodio zaista nepravedno i šarlatanski.

u svom prethodnom postu sam vam dao odgovor na pitanje što da učinite i razložio sam opcije koje vam stoje na raspolaganju.

prije 1 sat, Zoran Dody je napisao:

Prvo, suočenje mene i svjedoka(sudionika u prometnoj nesreći), pa suočenje istog tog svjedoka sa drugim svjedokom. Sudac je u zapisnik ubacio svoje mišljenje u kojem je naveo da sam ja gledao u pod, a drugi svjedok je gledao u suca, a sudionik nesreće je nas obojicu gledao u oči.(Nije istina jer sudionik nesreće nije ništa rekao, osim što je nervozno mahao rukama i pitao suca može li popiti neku tabletu, valjda za smirenje). Drugom svjedoku koji je vidio nesreću sudac "nije povjerovao". Poanta je u tome što prilikom diktata zapisnika ovo nije navodio, već je "potiho" to ubacio u zapisnik(podvalio mi), Diktirao je i neke moje prigovore u zapisnik, ali  toga nije bilo u pisanom obliku. Dao sam mu i fotografije nesreće i fotoelaborat, ali je isto ignorirao. A ujedno mi je pokazao policijsku skicu koja nije uopće bila vezana za pravo mjesto nesreće, prigovorio sam, ali....

takvi prigovori su iz ove perspektive neosnovani, jer ste zapisnik/zapisnike sa ročišta uredno potpisali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija