Jump to content

skrbnistvo


anonimno

Preporučene objave

mia.ricami@alice.it

Kao i u svakoj familiji stvar je veoma slozena i komplicirana i svi vjerujemo da su nasi problemi veci od tudjih no citajuci forum uvidjamo da postoji bezbroj drugih ljudi sa slicnim problemima. Svaki problem ima svoj uzrok i treba ga traziti u nama samima. Prije svakog koraka pokusavam se analizirati i staviti na suprotnu stranu gledalista i pitam se dali mozda ja grijesim.Sreca nasa je da postoje pametni ljudi koji su se izborili za pravnu drzavu i koja nas postavlja na pravi put.Moja situacija je sljedeca:Otac je dobio mozdani udar i od tada pocinju glavobolje za sve nas tj. mene (sina), moje sestre i nasih obitelji.Ja zivim u Italiji vec 16 godina(netko bi rekao ovaj je pun para medjutim zivim u skromnom stanu za koji placam kredit na 25godina) dok moja sestra sa svojim muzem i djecom zivi u kuci mog oca od kad su se udali tj. 16godina.Zelim naglasiti da do prije tri mjeseca moj otac( koji je u penziji vec 14godina i ima relativno dobru penziju za hrvatske prilike)dakle prije bolesti(mozdanog udara) je bio potpuno sposoban brinuti se o sebi a osim toga se brinuo i svojim unucima, dok je moj sogor(kunjado) vec 10 godina u potrazi za poslom.Moja sestra se u medjuvremenu pocela zaduzivati(to sam saznao tek prije 6 mjeseci)prvo kreditne pa cekovi pa zelenaski krediti te na kraju je uspjela oca ubijediti na hipotekarni kredit(dakle kuca je pod hipotekom) s tim da on nije ni znao za ostale dugove kao ni njezin suprug osim mene koji sam joj posudjivao novac zadnje dvije godine sa molbom da nista ne govorim ni ocu ni njezinom suprugu sve dok stvari nisu izgubile kontrolu i banke i zelenasi nisu poceli kucati na vrata. Pitate se kakve ima veze moj otac s tim, pa buduci da se sada nakon mog dugog inzistiranja otac nalazi u domu a dom ima svoju cijenu a ja sam nemogu podmirivati sve troskove a isto tako nemam pristupa njegovoj penziji jer sestra ima punomoc tako da neznam ni koje je stanje na banci te me je strah da manipulira i njegovom penzijom buduci da je njezina placa blokirana zbog dugova.Dogovor je bio da (tj. sam sam se ponudio)da svatko od nas placa pola od onoga sto ne podmiruje njegova penzija koja iznosi 1800 kn.To je bila penzija prije mjesec dana a sada po njoj (buduci da nemam uvid i da ona ni ne zeli samnom razgovarati) ta penzija ne prelazi 800kn.Dom kosta 4200kn a ja redovito uplacujem 1200kn. dok ona ne podmiruje svoje obaveze.Dakle stanuje u kuci mog oca, koristi se njegovom penzijom, zalozila je kucu i ne uplacuje dom.Dali mi netko moze pomoci u rjesavanju mog problema ili uputiti na pravu adresu.Unaprijed se zahvaljujemna svakom savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

njegova penzija koja iznosi 1800 kn.To je bila penzija prije mjesec dana a sada po njoj (buduci da nemam uvid i da ona ni ne zeli samnom razgovarati) ta penzija ne prelazi 800kn.Dom kosta 4200kn a ja redovito uplacujem 1200kn. dok ona ne podmiruje svoje obaveze.

 

mirovina nije mogla za mjesec dana pasti sa 1800 na 800, to nije ni moguce ni tocno ako vam je taj podatak dala sestra..

 

obratite se Centru za socijalnu skrb u mjestu prebivalista vasega oca i s njima porazgovarajte o rjesenju problema sa vasim ocem..(skrbnistva, nekretnine i placanja smjestaja u domu, eventualne sahrane..)

sretno!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija