Jump to content

Tumacenje zakona o fiskalizaciji


Antonio144

Preporučene objave

Čitam ja Zakon o fiskalizaciji u prometu gotovinom i nisam siguran da razumijem sve. Imam obrt koji posluje samo preko transakcijskog računa i imam jedan poslovni prostor (sjedište obrta, odnosno, moja kuća).

Broj računa mora biti u obliku  "<numerički broj računa>/<oznaka poslovnog prostora>/<broj naplatnog uređaja>". Trenutno je kod mene X/1/1. Jednostavno. Ali sada bih htio to malo razdvojiti radi boljeg održavanja.

Moj obrt nudi usluge i SaaS proizvode. Ti proizvodi su, ajmo reći, zaseban dio obrta (svoje ime, branding, službene stranice i sl) te se računi izdaju automatski na mjesečnoj razini po potrošnji.

  1. Mogu li kao oznaku poslovnog prostora imati ime SaaS proizvoda u obliku "1234/SAAS1/1", "1234/SAAS2/1", a usluge "1234/USLG/1"? USLG se odnosi na poslovni prostor u sjedištu obrta an SAASX na proizvode. Vidio sam račune na kojima piše xxx/WEB1/1 ako kupis online a xxx/POSL1/1 ako kupiš u dućanu, ali kod mene nije striktno web trgovina već online usluga/proizvod/SaaS.
  2. Mogu li bilo kada promijeniti interni akt fiskalizaciji ili samo početkom kalendarske godine?
  3. Baš sam dobio od A1 račun i broj računa nije u gore definiranom obliku (npr 0000201205092020). Zašto mogu imati takav oblik računa? 

Htio bih jednog dana dodati online plaćanje karticom preko nekog payment gatewaya.

  1. U tom slučaju počinjem poslovati s gotovinom? Moram li imati kasu? Fizički POS uređaj? Sve dodatne komplikacije koje dolaze s gotovinskim poslovanjem? 
  2. Što se dešava s onom izjavom koji sam morao dati kod otvaranja obrta da ću samo poslovati transakcijski? Moram novu napraviti u kojoj izjavljujem da sada počinjem poslovati gotovinski/kartično? 
  3. Kako izgleda broj računa sada? Stavim broj računa "1234/SAAS1/2" pošto sam do sada izdavao na jedinici transakcijske račune?

Djelomično imam odgovore na ova pitanja s ovog foruma ali su dosta stara pa me zanimaju svježe informacije.

Zahvaljujem!

 

uređeno: od Antonio144
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija