Jump to content

Privremena mjera za kontakte sa djetetom


Klaritas

Preporučene objave

Pozdrav svima. Situacija je slijedeća. Kćer 11.5 godina živi sa ocem. Pokrenula sam postupak promjene odluke sa kim će dijete živjeti, (nakon što sam kod nje primjetila tragove samo ozljeđivanja koje je otac negirao) u 2.mj 2019. Otac je počeo žešće otuđivati dijete te je u 6.mj 2019. došlo do prekida kontakata između mene i kćerke. Otac me optuživao za zlostavljanje djeteta, pokrenuo u ime djeteta postupak oduzimanja roditeljskog prava, kazneno prijavio. Određena je privremena mjera viđanja uz nadzor koja se od kraja 1.mj (kada je određena) ove godine nije provela ni jednom, jer je dijete odbijalo da me vidi. Kombiniranim vještačenjem u 8.mj ove godine, utvrđeno je da je kćer u potpunosti otuđena (hibridna otuđenost, ja svojim odlaskom, a otac je prekomjerno usredotočen na dijete u mjeri štetnoj za nju), ocu je dijagnosticiran Narcistički poremećaj koji prenosi na dijete, a meni ovisni poremećaj ličnosti. Maloj je  savjetovana psihoterapija radi multiplih fobija, anksioznosti i samo ozljeđivanja. Nije utvrđeno nikakvo zlostavljanje sa moje strane. Zadnje viđanje, sam odlučila ne čekati sa strane nego se pojaviti i pokušati ostvariti kontakt.  Otac je napravio šou, vičući sat vremena na voditeljicu mjere, a mala je pobjegla u auto. Zanima me postoji li u našem sustavu privremena mjera koja bi odredila da se dijete i ja viđamo u sklopu psihoterapije, kako bi se ponovno uspostavio kontakt među nama uz stručno vodstvo i što manje stresa za dijete ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija